5 kobiecych książek na majówkę. Co czytać w długi weekend?

Majówka to czas, w którym część z nas może przedłużyć sobie weekend. To czas, w którym naładujemy baterie i z nową energię wejdziemy w pierwszą połowę maja. Jak spędzić ten czas, żeby jak najlepiej odpocząć? Rób to, co kochasz robić! A jeśli lubisz czytać książki, to mamy dla Ciebie 5 propozycji fenomenalnych lektur autorstwa polskich pisarek. Książki te doskonale sprawdzą się jako towarzyszki odpoczynku na hamaku czy w trakcie podróży. To nowości z takich gatunków, jak romans, fantastyka czy powieść obyczajowa, które miały swoje premiery w ostatnich miesiącach.

Co czytać w długi weekend?

Jeśli zastanawiasz się, co czytać w długi weekend majowy, to mamy dla Ciebie kilka wciągających propozycji! Poniżej znajdziesz 5 książek polskich autorek wartych każdej minuty czytania:

Magdalena Stykała “Legia cudzoziemska damskim okiem, czyli pomarańcze na Antarktydzie”

To zupełna nowość na rynku wydawniczym. Premiera zaplanowana jest na 30 kwietnia, czyli w dzień, w którym obchodzone jest najważniejsze święto Legii Cudzoziemskiej – Camerone – upamiętniające słynną bitwę stoczoną przez żołnierzy tej elitarnej jednostki wojskowej. W tej książce po raz pierwszy głos na temat Legii Cudzoziemskiej zabierka kobieta. Magdalena Stykała zestawia twardy świat formacji z delikatnością kobiecych uczuć – tęsknoty, miłości, nadziei i radości. Książka nie powstała, by pokazać, że za legionistami stoją kobiety – ich matki, siostry, dziewczyny, żony i córki.

Magdalena Kozakowska “Tylko w duecie”

Książka, której mieliśmy przyjemność patronować. Jest to powieść o uczuciach w wielowymiarowym wydaniu. Nie zabraknie w niej miłości, ale nie tylko tej namiętnej, damsko-męskiej. W powieści mocno zarysowany jest również wątek miłości siostrzanej, podpartej serią niewyobrażalnych poświęceń.

Małgorzata J. Rogalska „hTraE 2120 – Lekcja”

Do czego mogą doprowadzić nasze społeczeństwo dalsze podziały oraz kolejne lata scalania z technologią? Pozycja „hTraE 2120 – Lekcja” stara się odpowiedzieć m.in. na to właśnie pytanie. Ta powieść to społeczna refleksja ubrana w fikcyjną opowieść o nadziei i dążeniu do zrozumienia tego, że ludzi wciąż więcej łączy, niż dzieli. Autorka lawiruje pomiędzy tym, co sprawdzone i udowodnione, a tym, czego współczesna nauka nie potrafi wyjaśnić. W książce pojawiają się metafizyczne rozważania nad wymiarami człowieczeństwa i egzystencji przełamywanie elementami magii i niewytłumaczalnych zjawisk.

Magda Artomska-Białobrzeska “W służbie miłości”

Brutalny kryminał i romantyczne motywy to duet doskonały. “W służbie miłości” to porywająca opowieść o silnym uczuciu między dwojgiem ludzi, które rodzi się w niespodziewanych i zabójczo groźnych okolicznościach. Ostrzegamy – wciąga!

Magdalena Stykała “Szlak serca”

Kolejna propozycja Magdaleny Stykały. W tej książce znajdziemy historie niezwykłych kobiet niejednokrotnie zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Fabuła oscyluje wokół sekretów, dylematów, bolesnych przeżyć i wyzwań, z którymi bohaterki muszą sobie poradzić. “Szlak serca” prowadzi czytelnika częściowo przez piękny Wrocław, magiczny Kraków i słoneczne, bieszczadzkie pagórki. Akcja kolejnych historii rozgrywa się w olśniewającym Lwowie i tropikalnej Gujanie. Dzięki tej książce można przenieść się do niezwykle urokliwych miejsc nie wychodząc z domu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (44 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...