5 jesiennych sposobów na skuteczny i przyjemny trening

Brzydka pogoda, brak słońca, spadek temperatury – trwa trudny okres dla naszych organizmów. Dlaczego warto pamiętać o aktywności fizycznej?

Brzydka pogoda, brak słońca, spadek temperatury – trwa trudny okres dla naszych organizmów. Jesienią i zimą jesteśmy znacznie bardziej podatni nie tylko na różnego rodzaju infekcje, ale także na złe samopoczucie i depresje. Trzeba pamiętać o tym, że regularna aktywność fizyczna redukuje ryzyko wystąpienia chorób i zdecydowanie poprawia nastrój. Dlatego też jesienią warto znaleźć odpowiedni dla nas rodzaj aktywności i nie rezygnować z niego nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyja.

5 jesiennych sposobów na skuteczny i przyjemny trening

 

Dobrym rozwiązaniem na jesienne wieczory są zajęcia grupowe w ulubionym klubie fitness, jak spinning czy Zumba. W grupie łatwiej utrzymać odpowiedni poziom motywacji, a ponadto wysiłek w towarzystwie innych traktować możemy jak spotkanie towarzyskie.

Z kolei basen jest idealny, by zrelaksować się, poprawić sobie nastrój i wyrzeźbić sylwetkę. Wzmacnia także serce, stawy, poprawia krążenie, wydolność i odporność organizmu. Po pływaniu natomiast możemy skorzystać z sauny, która pozwoli nam zapomnieć o złej pogodzie.

Wbrew pozorom jogging w jesienne dni również jest dobrym pomysłem, by obudzić w sobie pokłady energii. Musimy tylko pamiętać, by zadbać o motywację, odpowiednie odżywianie i ubiór. Biegając jesienią czy zimą najlepiej ubierać się na cebulkę. Taki strój zapewni nam nie tylko ciepło, ale także odpowiednią cyrkulację powietrza i wilgoci. Nie biegajmy w ubraniach bawełnianych, nie odprowadzają one wilgoci, przez co łatwo o przeziębienie. Warto zainwestować w koszulkę termoaktywną oraz lekką biegową bluzę i kurtkę.

Uprawiając sport w chłodnej porze roku warto nieco zwiększyć ilość przyjmowanych kalorii i pozwolić sobie na dodatkowe tłuszcze zwierzęce!

Autor porady: Magdalena Szwed, menadżer fitness z Centrum Fitness Fabryka Formy

Bieganie, jogging, Nordic Walking – jak rozpocząć bieganie i uniknąć kontuzji w czasie ich uprawiania

Bieganie, jogging, Nordic Walking – jak rozpocząć bieganie i uniknąć kontuzji w czasie ich uprawiania

Bieganie   - w każdej swojej formie ma doskonały wpływ na cały organizm ? zwiększa szybkość i wytrzymałość, ma wpływa na stan serca, krwiobiegu i kształtuje sylwetkę. Niestety, osoby które zaczynają uprawiać tę formę ruchu są

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (245 głosów, średnia: 4,39 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  21 listopada 2013 19:36

  Zdjęcie wczesnej jesieni, bo obecnie już brak takich pięknych, kolorowych liści.

  Odpowiedz
 2. Hidari11  14 lipca 2016 16:35

  Trening jest wtedy skuteczny, kiedy jest przyjemny. Kiedy jesteśmy szczęśliwi, to szybciej spalamy kalorie, bo mamy szybszy metabolizm i szybsze wykonujemy ruchy. Kiedy coś nam nie sprawia radości, obijamy się, więc trening nawet pod rygorem traci na efektywności.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany