5 ciekawych miejsc na weekend w Polsce

Gdzie warto wybrać się na weekend w Polsce? Które lokalizacje są szczególnie polecane na krótki wypoczynek? Zapraszamy do lektury!

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd w Polsce

Nikt nie ma wątpliwości, że Polska to przepiękny kraj, w którym nie brakuje miejsc do wypoczynku i relaksu na różnorodne sposoby. Rodzime atrakcje zyskały na popularności szczególnie w szczytowym etapie pandemii, kiedy to wyjazdy poza granice kraju były najbardziej dostępnym kierunkiem. Oczywiście przed każdym urlopem, nawet tym spędzanym w kraju, konieczne jest ubezpieczenie turystyczne. Polisa podróżna gwarantuje Ci pomoc w różnorodnych sytuacjach, które niestety mogą się zawsze przydarzyć. Dotyczy to chociażby różnego rodzaju wypadków, kosztów leczenia czy choćby utraty bagażu. Pamiętaj, aby przed każdą podróżą zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne.

Gdzie jechać na urlop w Polsce?

Skoro przedstawiliśmy już kwestię dotyczącą ubezpieczenia turystycznego, poniżej polecamy 5 interesujących miejsc na urlop w Polsce. Kolejność jest przypadkowa – a oto nasza subiektywna lista:

  1. Zamość – to renesansowe miasto określane bywa „Padwą Północy”. Tutejszy ratusz uważany jest za najpiękniejszy w kraju, a malowniczy rynek pełen jest urokliwych uliczek i romantycznych zakamarków. Doskonałe miejsce na cichy i spokojny wypad we dwoje, gdzie nie zabraknie niczego – ani klimatycznych knajpek, ani przykładów cudownej architektury renesansowej. Warto wynająć przewodnika, aby poznać dokładniej historię tego miasta i liczne obiekty, które znajdują się na każdym rogu.
  2. Kraków – to jedno z polskich miast najchętniej odwiedzanych przez turystów – także zagranicznych. Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz oczywiście Wawel to najsłynniejsze atrakcje Krakowa, tzw.must see. To jednak nie wszystko. Co powiesz na spacer po Zakrzówku czy Kazimierzu? Gród Kraka to prawdziwa perła, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Kraków polecany jest zarówno jako miejsce na urlop dla pary, jak i rodzin z dziećmi czy grupy znajomych.
  3. Bieszczady – znane są jako jeden z najsłabiej zurbanizowanych regionów w kraju. Bieszczady to doskonałe miejsce, jeśli chcesz odpocząć w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku miasta i codziennych problemów. Możesz tu poczuć bliskość natury jak nigdzie indziej. Wkoło nie brakuje górskich szlaków, na których przez całe godziny możesz nie spotkać nikogo – szczególnie jeśli wybierzesz się poza najpopularniejszymi terminami. Godne polecenia są także tutejsze karczmy, z których niektóre zyskały nawet status kultowych.
  4. Pomorze – polskie wybrzeże jest tak bogate w atrakcje i interesujące, że zdecydowaliśmy się nie ograniczać do jednej miejscowości czy regionu. Wczasy w Gdańsku, Świnoujściu czy Kołobrzegu to doskonały pomysł dla każdego, nie można zapomnieć również o mniejszych miejscowościach, jak choćby Krynica Morska czy Jastrzębia Góra. Wybór noclegów i hoteli jest bardzo bogaty, jeśli jednak planujesz wyjazd w szczycie sezonu, lepiej zrób rezerwację z dużym wyprzedzeniem.
  5. Wrocław – wyjątkowe miasto, które każdy powinien odwiedzić. Tutejszy rynek należy do najpiękniejszych w kraju, choć często bywa pomijany w różnego rodzaju rankingach. Co warto zobaczyć we Wrocławiu? Z pewnością Ostrów Tumski, Muzeum „Pana Tadeusza” w Kamienicy Pod Złotym Słońcem, Stare Jarki, Mostek Pokutnic, określany także jako Mostek Czarownic, Panoramę Racławicką, dobrze też wybrać się w rejs po Odrze. I nie zapominajmy o słynnych krasnalach, które zdobią zjawiskowy rynek, o którym już wspominaliśmy. Udanego urlopu!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (46 głosów, średnia: 4,98 z 5)
zapisuję głos...