5 ciekawostek na temat filmu „Barbie”. O tym nie mieliście pojęcia

Film „Barbie”, którego premiera miała miejsce w ubiegłym tygodniu porusza tematykę odkrywania samego siebie, feminizmu oraz oczekiwań społecznych. W tytułowej roli Barbie zobaczymy Margot Robbie, a Kena u jej boku gra Ryan Gosling. Film zebrał pozytywne recenzje, zarabiając już 356 milionów dolarów na całym świecie. Fabuła filmu opowiada o Barbie i Kenie, którzy podróżują z krainy Barbie do prawdziwego świata, gdzie borykają się z egzystencjalnymi kryzysami i presją społeczną. Barbie będzie musiała stawić czoło swoim wewnętrznym konfliktom i przejść przez proces samodkrycia.

Spis treści:

W obsadzie filmu „Barbie”, poza Margot Robbie i Ryanem Goslingiem, znajdziemy również takie gwiazdy jak Kate McKinnon, Issa Rae, Hari Nef, Alexandra Shipp i Emma Mackey, które wcielają się w różne wersje Barbie. Film obiecuje świeże i pomysłowe spojrzenie na historię kultowej lalki, pełne humoru i intrygujących postaci. Każdy z aktorów wnosi coś unikalnego do swojej roli, tworząc w ten sposób różnorodny i bogaty świat postaci, który przyciągnął uwagę zarówno widzów, jak i krytyków. To wszystko sprawia, że film „Barbie” to więcej niż tylko film o lalce – to film o poszukiwaniu siebie, wyzwaniami stawianymi przez społeczeństwo, a przede wszystkim o tym, jak radzić sobie z nimi na własnych zasadach.

Fot. East News. Fot. 2 JUSTIN TALLIS / AFP – East News

Barbiecore na lato 2023 – czyli styl Barbie podbija świat mody!

Barbiecore na lato 2023 – czyli styl Barbie podbija świat mody!

W tym roku dominującym trendem w letniej modzie stał się styl inspirowany lalką Barbie, czyli tzw. Barbiecore. Zainteresowanie tym stylem wzrosło głównie za sprawą aktualnej premiery filmu "Barbie" (w Polsce pokazy przedpremierowe zaczęły się w czwartek), który prawdopodobnie okaże się wielkim filmowym hitem 2023. Wszyscy miłośnicy tego modowego trendu pragną teraz wyglądać jak główna bohaterka - Barbie, w którą wciela się Margot Robbie, oraz Ken, grany przez Ryana Goslinga.

5 ciekawostek na temat filmu “Barbie”

Poniżej przygotowaliśmy dla Was 5 ciekawostek na temat filmu “Barbie”, który robi furorę na całym świecie.

1. Margot Robbie miała na planie swoją dublerkę

Ciekawostką związaną z filmem „Barbie” jest rola Emmy Eastwood, która pełniła funkcję dublerki Margot Robbie. Eastwood, młoda aktorka, dowiedziała się o swojej roli tuż przed rozpoczęciem zdjęć. Przez dwa tygodnie pracowała jako dublerka, nie znając szczegółów filmu. Występowała w scenach, gdzie Barbie nie była w centrum uwagi lub była filmowana od tyłu.

2. Problemy z różową farbą

Produkcja filmu „Barbie” napotkała na pewne trudności. W momencie realizacji filmu na świecie doszło do braku różowej farby od firmy Rosco, co spowodowało opóźnienia w produkcji. Farba od Rosco jest powszechnie stosowana w przemyśle rozrywkowym, a jej brak spowodował znaczne problemy.

Fot. Cover Images/East News

3. Kreacja kostiumów

Na kreację kostiumów do filmu „Barbie” poświęcono wiele uwagi. Jacqueline Durran we współpracy z domem mody Chanel stworzyła garderobę dla filmu. Margot Robbie, będąc producentem filmu i ambasadorką Chanel, zleciła stworzenie kostiumów temu domowi mody. Zespół Chanel poświęcił na ich wykonanie aż 11 tygodni.

4. Margot Robbie i scena z butem

Ciekawostką związaną z Margot Robbie była scena, w której zdejmuje szpilkę, podczas gdy jej stopa pozostaje ustawiona tak, jakby but wciąż był na niej. Reżyserka Greta Gerwig potwierdziła, że Robbie wykonała tę scenę samodzielnie, mimo trudności z utrzymaniem równowagi.

Barbiecore 2022

Fot. East News, Plan filmu „Barbie”

5. Emma Mackey – sobowtórka Margot Robbie?

Emma Mackey została obsadzona w filmie „Barbie” ze względu na swoje podobieństwo do Margot Robbie. Po roli w “Sex Education” wiele osób uznało, że obie aktorki są bardzo do siebie podobne. W trakcie realizacji filmu aktorki planowały żart związany z ich podobieństwem, jednak ostatecznie zdecydowano się go nie umieścić w finalnej wersji obrazu. Jak wyjaśniają, kiedy obie przebrały się za Barbie, zdały sobie sprawę, że wcale nie wyglądają tak podobnie, zwłaszcza z różnymi kolorami włosów 

Zarówno przed jak i podczas realizacji filmu „Barbie” doszło do wielu ciekawych sytuacji i nieoczekiwanych wydarzeń. Zarówno Margot Robbie, jak i jej dublerka Emma Eastwood oraz pozostali aktorzy, stawili czoła wyzwaniom i stworzyli niezapomniane postaci. Kreacja kostiumów była jednym z najważniejszych elementów filmu, podobnie jak dbałość o detale. Wszystko to sprawia, że warto obejrzeć film „Barbie”, by móc samemu ocenić efekty tej niezwykłej pracy.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (17 głosów, średnia: 4,94 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. janka1312  26 lipca 2023 11:46

  chętnie wybiorę się do kina 🙂

  Odpowiedz
 2. kosovitz  27 lipca 2023 00:44

  Odnośnie 5 punktu, to raczej ci ludzie potrzebują wizyty u okulisty. One w ogóle nie sa podobne.

  Odpowiedz
 3. as_sa  1 sierpnia 2023 12:22

  W sumie jeszcze nie byłam w kinie a jestem bardzo ciekawa tego filmu.

  Odpowiedz
 4. Hidari11  2 sierpnia 2023 11:52

  Aktorki mają podobne proporcje i kształt twarzy, rozstaw oczu, odległości między nosem, a oczami lub ustami, ale rysy zupełnie nie. Inny kształt i kolor oczu, inny nos, inna bródka.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany