4 wskazówki: Co robić by mieć białe zęby ?

Białe zęby to podstawa pięknego uśmiechu i dobrego wyglądu. Niestety, na powierzchni zębów pojawiają się jednak przebarwienia i zażółcenia. Co zrobić by mieć białe zęby ? Oto kilka praktycznych wskazówek do zastosowania w domu. Poza niżej wymienionymi można także stosować płukanie ust olejem.

kobieta z jabłkiem i ładnymi zębami

Ft. Freepik, Drobotdean

Co robić by mieć białe zęby ?

1. Postaw na prawidłowe szczotkowanie

Często nieprawidłowo oczyszczamy zęby co może być przyczyną żółknięcia zębów – zbyt mocne tarcie ściera ochronne szkliwo a za krótki czas mycia uniemożliwia dokładne oczyszczenie wszystkich przestrzeni. Aby tego uniknąć warto poświęcić na szczotkowanie zębów conajmniej dwie minuty, dwa razy dziennie. Warto także mieć ze sobą szczoteczkę i małą tubkę pasty zawsze w torbie by móc umyc zęby np. po obiedzie w pracy. Do czyszczenia wybierajmy szczoteczki z miękkim włosiem np. taką jak szczoteczki Jordan Individual Soft.

2. Stosuj pasty wybielające

Producenci oferują wiele rodzajów past wybielających, także dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Zawierają one tlenek wapnia i sodę oczyszczoną, które rozpuszczają przebarwienia i wzmacniają szkliwo zębów. Jeśli chcemy szybko uzyskać efekt rozjaśnienia warto zastosować pastę z efektem wybielenia już po pierwszym zastosowaniu – zawierają one niebieski pigment, który jednorazowo, optycznie pogłębia efekt bieli.

3. Używaj nici do zębów

Nici do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych są bardzo ważne w utrzymaniu bieli uśmiechu. Powierzchnia zębów ma pięć płaszczyzn – szczoteczki docierają tylko do trzech z nich. Czyszczenie przestrzeni między zębami jest absolutnie niezbędne, ponieważ zapobiega rozwijaniu się tam bakterii, które są główną przyczyną próchnicy i chorób dziąseł ale także pozwala się pozbyć osadów powodujących nieestetyczne przebarwienia między zębami i kamień nazębny. Jeśli chcesz wzmocnić efekty oczyszczania sięgnij po nić wybielającą np. Jordan Whitening, która posiada lepsze właściwości ścierające niż klasyczna nić.

4. Ogranicz jedzenie i napoje, które powodują przebarwienia

Część potraw i napojów powoduje silne przebarwianie się zębów. Częste spożywanie kleistych, gorących i ciemnych produktów również nie sprzyja utrzymaniu czystości – gdy wybielasz zęby, staraj się organiczyć picie kawy, herbaty, soku pomidorowego, lub wybieraj jaśniejsze wersje tych produktów – kawę z mlekiem, białe wino zamiast czerwonego, sok z winogron zamiast porzeczkowego. Dobrym rozwiązaniem jest też picie barwiących napojów przez słomkę, dzięki czemu ograniczasz ich kontakt z powierzchnią zębów. Pamiętaj o piciu wody – to najlepszy napój, który dodatkowo zneutralizuje działanie kwasów w ustach.

Zawał przez chore zęby? Niebezpieczne powikłania zdrowotne od nieleczonych zębów!

Zawał przez chore zęby? Niebezpieczne powikłania zdrowotne od nieleczonych zębów!

Czy to możliwe - zawał przez chore zęby? To jak najbardziej prawdopodobny scenariusz. Badanie fińskich naukowców potwierdza, że nieleczone ogniska zapalne w jamie ustnej mają wpływ na układ krążenia i pracę tętnic wieńcowych, które doprowadzają

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  22 września 2014 10:44

  Podstawa pielęgnacji.

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  22 września 2014 13:17

  Niekiedy ludzie mają ciemniejsze zęby i nic ich nie wybieli. Takimi sposobami można jedynie zapobiec dalszemu żółknięciu zębów.

  Odpowiedz
 3. martucha180  22 września 2014 20:50

  Zgadzam się z lilkąwodną. Ciekawy sposób na picie napojów przez słomkę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany