6 najważniejszych zasad jak zerwać z chłopakiem i zakończyć związek z taktem

Umawiamy się z kimś, chodzimy na randki, jesteśmy w związku i czasami przychodzi taki moment, kiedy chcemy odejść i zakończyć relację. Zastanawiałyśmy się długo jak rozpoznać, że miłość dobiega końca i wreszcie stało się i decyzja zapadła. Nasz następny problem, to jak zerwać z chłopakiem? Dzięki tym poradom uda Ci się to zrobić z delikatnie. Przede wszystkim w taki sposób w jaki same byśmy chciały, żeby ktoś z nami zerwał. Dlatego warto pamiętać o 6. zasadach zerwania obejmujących między innymi czas, miejsce i argumenty. Sztuka rozstania to nic innego, jak reguły, których należy się trzymać podczas tego stresującego momentu. 

Jeżeli Twoja decyzja o rozstaniu wynika ze zdrady partnera, to postępuj w sposób opisany w poniższym artykule:

jak zerwać z chłopakiem - rozstanie dwie dłonie

Jak zakończyć związek z taktem? Oto najważniejsze zasady

1. Jak zerwać z chłopakiem – Pewność uczuć i emocji

Zanim zdecydujesz się na oznajmienie, że to już koniec Waszego związku – bądź pewna swoich emocji. Nie wolno bowiem igrać uczuciami innych – zrywać i powracać wielokrotnie do tego samego związku. W ten sposób bowiem stworzysz prawdziwie toksyczną relację.

Przemyśl, czy bycie singlem, jest tym czego pragniesz. Z pewnością pomoże Ci w tym poniższy artykuł

2. Jak zerwać z chłopakiem – Czas

Kiedy rozmawiasz z przyjaciółmi na temat Waszych najgorszych zerwań jedną z często wymienianych cech jest fatalny moment. Ktoś zerwał dzień po spędzonych razem Walentynkach? Na dzień przed Bożym Narodzeniem, w chwili gdy straciło się pracę, lub podupadło na zdrowiu, czy gdy zmarł bliski członek rodziny? No własnie, żeby z kimś zerwać warto wybrać odpowiedni moment. Niech to nie będzie w trakcie wielkich życiowych przełomów naszego (jeszcze) partnera i nie stanowi jego gwoździa do przysłowiowej trumny. Oczywiście nie możesz zwlekać z tym w nieskończoność, ale zerwanie, gdy ten znajduje się w prawdziwie kryzysowej sytuacji jest przede wszystkim brakiem szacunku.

Postaraj się również, by Twoje zerwanie nie pojawiło się nagle. W końcu, jeśli to planujesz i źle czujesz się w związku nie ma sensu udawać szczęśliwie zakochanej, snuć planów na wspólne wakacje, czy wylewnie okazywać czułości. Przygotowanie gruntu też jest ważne.

3. Jak zerwać z chłopakiem – Miej odwagę wyznać to osobiście

Gdy już wybrałaś starannie czas, w którym chcesz zakomunikować tę smutną nowinę miej także odwagę cywilną, by zrobić to osobiście. Zrywanie przez SMS czy oznaczenie odpowiednio swojego profilu na Facebooku jest najgorszym sposobem zerwania. Pamiętaj, że jeszcze niedawno kochałaś tego człowieka – zasługuje więc on na osobistą rozmowę.

4. Jak zerwać z chłopakiem – Miejsce

Wybór miejsca to też wyraz troski o partnera. Nie wiemy jak może się zachować i jak przeżyć rozstanie dlatego warto zrobić to na terenie, na którym będzie mógł czuć się bezpiecznie i będzie mógł okazywać emocje. Najlepiej będzie, gdy zrobisz to u niego lub na spacerze w okolicy jego domu. Unikaj miejsc publicznych w których będzie dużo ludzi. Warto też zrobić to wczesnym wieczorem w okolicach weekendu, kiedy będzie mógł wyjść z przyjaciółmi odreagować rozstanie i nie przejmować się tym, że następnego dnia musi iść do pracy.

5. Jak zerwać z chłopakiem – Gotowy scenariusz

Przed spotkaniem ułóż sobie w głowie prawdopodobny scenariusz. Przygotuj sobie w głowie kilka wariantów, jak może zareagować twój (prawie były) partner. Przygotuj się na każdy z wariantów.  

6. Jak zerwać z chłopakiem – Argumenty

Podczas zerwania każdy chce dowiedzieć się dlaczego ktoś odchodzi. Nie bój się w  takim momencie szczerych odpowiedzi. Spodziewaj się tego pytania i przygotuj szczerą odpowiedź. Jeśli źle Cię traktował, nie doceniał i zdradzał – nie owijaj w bawełnę.  W przypadku, gdy sprawa jest mniej jednoznaczna, tym bardziej przygotuj odpowiedź. Jednym z dobrych, prawdziwych i częstych argumentów jest brak gotowości na związek. Masz inne cele chwilowo w życiu, nie jesteś gotowa na zobowiązania i nie możesz się zaangażować, tak jak powinnaś.  Pamiętaj by unikać oklepanej odpowiedzi „to nie Ty, problem tkwi we mnie”. To wytarty slogan, który powoduje jedynie rozdrażnienie i praktycznie nie jest żadną odpowiedzią.

Warto jednak dodać, że go lubisz, jest fajnym facetem i może w innym czasie i innych okolicznościach by się Wam udało, a ktoś z pewnością doceni go tak, jak na to zasługuje.

Pamiętajcie, że zerwanie z osobą, która nas darzy uczuciem wymaga taktu i empatii. Jest to prawdziwa sztuka, bowiem w grę wchodzą prawdziwe uczucia.

Jeżeli chłopak jest w Tobie zakochany bez pamięci i wydaje mu się, że jesteś jego jedyną i prawdziwą miłością – to o tym, jak zakończyć związek w tej szczególnej sytuacji przeczytasz w naszej szczegółowej publikacji poświęconej temu tematowi:

Jeżeli jednak jesteś w innej sytuacji i to nie Ty zerwałaś, ale chłopak zerwał z Tobą, to pomożemy Ci przetrwać ten trudny czas. Przeczytaj nasze porady, dzięki którym dasz sobie radę ze smutkiem i przygnębieniem po rozstaniu:

Pamiętaj – „Jutro też jest dzień”, jak mawiała Scarlett O’Hara 🙂

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (180 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...