3 porady jak urządzić przytulny i stylowy balkon w bloku

Wielu mieszkańców bloków nie w pełni wykorzystuje możliwości, które daje im posiadany przez nich balkon. Przestrzeń ta często w ogóle nie jest użytkowana lub służy co najwyżej do przechowywania rzeczy, które nie mieszczą się w mieszkaniu. A przecież kierując się pewnymi prostymi poradami, można balkon naprawdę pięknie zagospodarować. Przykładowo bardzo pomocne w tym zakresie będą popularne dywany na balkon w Tapiso.

Zadbajmy o roślinność

Od czego powinno się zacząć urządzanie przytulnego, ale też stylowego balkonu, który pozwoli przyjemnie i komfortowo spędzać wolny czas? Bez wątpienia zdecydowanie najlepszą propozycją będą po prostu rośliny. Wiedzieć bowiem trzeba, że nic tak nie uspokaja i odpręża, jak zieleń. Jeśli umieścimy na balkonie specjalnie dobrane kwiaty balkonowe, zioła rosnące w skrzynkach, a nawet balkonowe iglaki, udam nam się niezwykle wiernie odwzorować panujący w ogrodzie klimat. Dobrze skomponowana roślinność będzie w stanie nawet najmniejszy balkon zamienić w przytulny skrawek idealny do odpoczynku.

fot. Freepik

Jakie meble wybrać?

Trudno sobie wyobrazić stylowy i przytulny balkon, który pozbawiony będzie odpowiednich mebli wypoczynkowych. Wiele osób rezygnuje z takiego wyposażenia, uznając, że ich balkon jest po prostu zbyt mały, aby zmieścić na swojej powierzchni jakieś meble. Jest to oczywiście poważny błąd, gdyż dostępne w sprzedaży propozycje mebli balkonowych nie tylko cechują się doskonałą jakością, pięknym wykonaniem i praktycznością, lecz także ogromnym wyborem propozycji dopasowanych do rozmiaru balkonu. Przykładowo nawet na niewielkiej powierzchni zwykle udaje się zmieścić mały stoliczek oraz krzesełko ogrodowe, które zapewni możliwość komfortowego wypoczywania. Uzupełnieniem takich dodatków mogą być oferowane w sprzedaży dywany na balkon w Tapiso. Tego rodzaju dodatek w niezwykły sposób poprawia atrakcyjność balkonu, a dodatkowo sprawia, że staje się on przytulny i bardzo przyjemnie spędza się na nim czas.

fot. Freepik

Oświetlenie balkonowe

Jaki element wyposażenia w największym stopniu wpływa na estetykę, praktyczność, a jednocześnie na przytulność danego miejsca? Wiele osób powie, że chodzi o różnego rodzaju dodatki i akcesoria dekoracyjne lub też wykorzystaną na balkonie kolorystykę. Są to bez wątpienia bardzo ważne kwestie, które wyraźnie wpłyną na wygląd balkonu, lecz tym zdecydowanie najważniejszym elementem mającym kolosalny wpływ na charakter tego miejsca jest zastosowane w nim oświetlenie. Wiedzieć trzeba, że nastrojowe balkonowe oświetlenie przybierać może najróżniejsze formy. Bardzo popularne są np. świetlne girlandy, lampiony, a także rozwieszane na balustradzie balkonowej większe punkty świetlne. Oczywiście aranżacja świetlna balkonu nie musi opierać się tylko na jednej postaci oświetlenia. Dobrym pomysłem jest np. zastosowanie głównego mocniejszego światła, a także mniejszych punktów świetlnych służących do poprawienia aspektu dekoracyjnego.

fot. Freepik


Artykuł sponsorowany

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
zapisuję głos...