3 największe zalety kawy z ekspresu na kapsułki

Ekspresy na kapsułki już dawno podbiły rynek kawowy, przede wszystkim dzięki szybkości i prostocie użytkowania. Dzięki nim przekonujemy się, że aby przygotować pyszny napój kawowy jak z włoskiej kawiarni, nie trzeba wcale posiadać specjalnych umiejętności! Jakie jeszcze są zalety kawy z ekspresu na kapsułki?

Yves Rocher

 

1. Oszczędność czasu

Ekspres na kapsułki to doskonałe rozwiązanie dla osób, dla których każda minuta jest na wagę złota. Przygotowanie energetycznego napoju nie wymaga od nas wiele czasu ani większej ingerencji. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią kapsułkę, nacisnąć przycisk i po kilkunastu sekundach możemy delektować się pysznym smakiem świeżo zaparzonej kawy.

Co więcej, nie musimy poświęcać dużo czasu na utrzymanie ekspresu w czystości! Możemy mieć pewność, że kawa zamknięta w kapsułkach nie rozsypie się, a mokre fusy nie wylądują na blacie kuchennym.

 

2. Prostota użytkowania

Zasada działania ekspresu kapsułkowego jest niezwykle prosta. Woda podgrzana do odpowiedniej temperatury jest wstrzykiwana pod dużym ciśnieniem do kapsułki z kawą, następnie zostaje przefiltrowana i na końcu spływa przez wąskie otworki. Cały proces uruchamiamy przez wciśnięcie jednego przycisku. Każdego dnia możemy wybrać inną kapsułkę z kawą i cieszyć się tak samo prostym sposobem przyrządzania napoju. Nie ma konieczności wykonywania dodatkowych czynności, takich jak czyszczenie kolby z kawą czy pilnowanie ilości przygotowywanego napoju.

Jednym z urządzeń, który kusi prostotą użytkowania, jest ekspres do kawy Nespresso, wyposażony w system One Touch, zapewniający wyśmienitą kawę za jednym dotknięciem. Dzięki funkcji łatwego płukania ekspres automatycznie umyje się po przygotowaniu kawy, co w znaczący sposób pozwala zaoszczędzić cenny czas.

 

3. Idealnie odmierzone proporcje

Aby móc delektować się pyszną kawą, należy zadbać o odpowiednie przechowywanie ziaren, czyli szczelność pojemnika, wilgotność powietrza i właściwą temperaturę. Używając kawy w kapsułkach nie ma takiego problemu. Na rynku dostaniemy hermetycznie zamknięte kapsułki z kawą komponowaną przez doświadczonych baristów. Kapsułki są gwarancją smaku, aromatu i świeżości. Dzięki nim nie ma konieczności odmierzania odpowiedniej ilości składników, aby przygotować znakomity napój.

Zawartość kawy w każdej kapsułce umożliwia uzyskanie napoju o optymalnych walorach smakowych. Sklep Nespresso oferuje kawy z trzech rodzin aromatów – intensywnych, zrównoważonych i owocowych. Wszystkie mają wspólny mianownik, czyli wysoką jakość.

Pumpkin Spice Dalgona Coffee – nowa jesienna kawa z dynią, której koniecznie musisz spróbować!

Pumpkin Spice Dalgona Coffee – nowa jesienna kawa z dynią, której koniecznie musisz spróbować!

Kilka miesięcy temu internetowi kawosze dosłownie oszaleli na punkcie deserowej kawy Dalgona Coffee, funkcjonującej też pod nazwą Whipped Coffee. Trudno się temu dziwić - to miła odmiana tradycyjnego latte, która w dodatku smakuje obłędnie i

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (41 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Neon  5 grudnia 2019 12:28

  Jeszcze nie miałam okazji napić się kawy z ekspresu na kapsułki, ale może warto spróbować 🙂

  Odpowiedz
 2. Tara  5 grudnia 2019 13:47

  I wady… Drogo wychodzi i można mieć problemy żołądkowe po kawie w kapsułkach :/

  Odpowiedz
 3. Paweł  5 grudnia 2019 13:56

  Kawa poranna – nic tak nie pobudza. Kawka rano towarzyszy mnie już z 13 lat i na razie tak pozostanie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany