3 księżniczki, z których warto brać przykład

Te koronowane głowy warto śledzić! To właśnie one inspirują, motywują i są wzorem do naśladowania dla wielu milionów kobiet!

Oto 3 księżniczki, z których warto brać przykład! Nie tylko są ikonami stylu, a ich nazwiska trafiają na okładki popularnych pism, ale też ciężko pracują, są doskonałymi opiekunkami domu, angażują się w ważne sprawy i działają charytatywnie.

3 księżniczki, z których warto brać przykład

pixabay.com

3 księżniczki, z których warto brać przykład: inspirujące kobiety monarchii

Przedstawiamy „3 współczesne księżniczki„, które uwielbiają miliony ludzi na całym świecie. Nie tylko są ikonami stylu, ozdobami mężów i nazwiskami uświetniającymi ważne wydarzenia, ale mają też swoje pasje, są wzorami etykiety, angażują się w projekty charytatywne oraz znajdują czas na własne rodziny. To prawdziwe przykłady nowoczesnych koronowanych głów. Poznajcie 3 księżniczki, z których warto brać przykład!

1) Księżniczka Victoria

Szwedzka księżniczka skończyła studia w Sztokholmie, Francji i na Yale, a także szkołę dyplomacji. Od dziecka biegle mówi po angielski, francusku oraz niemiecku. Odbyła wiele staży, szkoleń wojskowych i misji humanitarnych. Wraz z mężem Danielem tworzy szczęśliwą rodzinę, która jest przykładem nowoczesnego małżeństwa w kręgach królewskich. Księżniczka 10 lat walczyła o ich miłość, a ukochany czekał, by w końcu móc ją poślubić. Dziś są rodzicami dwójki dzieci i z radością dzielą między siebie domowe obowiązki.

Księżniczka jest powściągliwa i bezpretensjonalna, chroni życie prywatne. Kochają ją za to szwedzcy poddani, czego przykładem są huczne obchody urodzin Victorii (14 lipca). Odbywają się wtedy festyny, a pod pałacem w Sztokholmie tłumy wiwatują na cześć księżniczki.

2) Królowa Letizia

Letizia studiowała w Madrycie, a następnie rozpoczęła karierę dziennikarki i prezenterki telewizyjnej. Miłość do mediów towarzyszyła jej jednak od dziecka – już jako jedenastolatka prowadziła program w lokalnym radiu. Po studiach pracowała w znanych hiszpańskich czasopismach, stacjach telewizyjnych, była także korespondentką w Waszyngtonie, Nowym Yorku i Iraku. Kiedy relacjonowała katastrofę tankowca MT „Prestige”, poznała przyszłego męża, księcia Feliepe. Dla niego zrezygnowała z kariery i zmieniła swoje życie o 180 stopni.

Dziś Letizia jest wzorem dla kobiet na całym świecie, nie tylko ze względu na swój doskonały styl oraz gust, ale też to jak wypełnia obowiązki „służbowe”. Chętnie oddaje się zadaniom królowej, angażuje się w projekty charytatywne oraz pomaga biednym dzieciom.

3) Księżna Kate

Brytyjska księżna ukończyła szkocki Uniwersytet w St Andrews na kierunku historia sztuki, tam też poznała przyszłego męża, księcia Williama. Pasją Kate jest  fotografia, jazda na nartach i gra w tenisa. Kate długo walczyła o miłość Williama. Dziś para tworzy szczęśliwe małżeństwo, ma trójkę dzieci. Co ciekawe, księżna jako nastolatka była prześladowana w szkole, dlatego też jednym z projektów, którymi zainteresowała się już jako narzeczona arystokraty, było przeciwdziałanie gnębieniu rówieśników wśród młodzieży.

Brytyjczycy cenią księżną za naturalność oraz skromność. Kate świetnie wypełnia zadania, jakie przed nią stoją, zawsze wygląda perfekcyjnie, jednocześnie potrafi w tym wszystkim być sobą. Księżna często ubiera sukienki z sieciówek i uwielbia wesoło spędzać czas z dziećmi. Nie zapomina jednak o obowiązkach żony księcia, angażuje się w ważne kwestie społeczne, a także działa charytatywnie.

Ciekawe, czy Meghan Markle pójdzie w ich ślady… Jak myślicie? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach i napiszcie, którą z współczesnych księżniczek lubicie najbardziej!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (195 głosów, średnia: 4,22 z 5)
zapisuję głos...