21 czerwca – czas na łaskotki

Łaskotki to jedno z najbardziej nieoczywistych i jednocześnie najbardziej uroczych zjawisk na świecie. Od lat fenomen łaskotek starają się zrozumieć i wytłumaczyć psycholodzy, neurobiolodzy, seksuolodzy, a nawet kulturoznawcy. Powszechnie wiadomo, że w praktyce jedną ze sfer w której łaskotki odgrywają kluczową rolę jest sfera intymności. Już dzisiaj święto łaskotek!

Smiejaca sie para

Gilgotanie to wyjątkowo intymna czynność. Trudno wyobrazić sobie dwie nieznajome osoby, które okazują sobie czułość właśnie przez wzajemne łaskotanie. Zdaniem neurobiologa Roberta R. Provine z University of Maryland, łaskotki w wyjątkowy sposób sprzyjają budowaniu więzi pomiędzy dwojgiem ludzi.

Brzuch i szyja to nie tylko jedne z najbardziej łaskotliwych miejsc na naszym ciele, ale także jedne z najbardziej wrażliwych na intymne pieszczoty. Kto z nas nie marzył o czułym dotyku partnera wędrującym po brzuchu i namiętnych pocałunkach w szyję. Łaskotki, emocje i podniecenie to idealny przepis na przeżywanie prawdziwej rozkoszy. Chcąc spotęgować przyjemność chwil przeżywanych we dwoje warto skorzystać z intymnych żeli np. Durex Lovers Connect. Dwa różne rodzaje żelów zaprojektowane zostały z myślą o różnych potrzebach kobiet i mężczyzn. Dla niej to gorąca fala namiętności, z kolei dla niego to chłodzący dreszczyk emocji. Wyjątkowe kształty opakowań Durex Lovers Connect pozwolą na łatwą i przyjemną aplikację żelu w najskrytsze zakamarki naszego ciała.

Łaskotki to wyjątkowe narzędzie dla partnerów. W wielu przypadkach są kluczowym elementem pieszczot podczas gry wstępnej. Wzajemny dotyk – a przecież łaskotki to niewątpliwie forma dotyku – to okazanie partnerowi zaufania i bliskości. I chociaż łaskotanie w praktyce to nic innego jak drażnienie zakończeń nerwowych, to już za interpretację tych bodźców odpowiada centralny układ nerwowy. Dlatego nieporównywalnie większą przyjemność sprawiają nam łaskotki bliskiej osoby, najlepiej z zaskoczenia niż łaskotanie samego siebie – podkreśla Radosław Utnik, psycholog-seksuolog współpracujący z marką Durex.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (133 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  21 czerwca 2014 10:19

  To ja dziś zrobię dzieciom dzień łaskotek 😀

  Odpowiedz
 2. lilkawodna  21 czerwca 2014 10:25

  Mój 5 miesięczny bratanek ma łaskotki jak się go połaskocze pod paszkami to się śmieje na głos:-) Uśmiech takiego maleństwa to najlepsza terapia na zły humor cioci:-)

  Odpowiedz
 3. martucha180  21 czerwca 2014 11:59

  Łaskotki to naturalne wyzwalanie śmiechoterapii!

  Odpowiedz
 4. Gość  17 sierpnia 2021 19:59

  Przerażający dzień, kto to wymyślił?!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany