10 rzeczy, których możesz żałować za 10 lat

Czy jesteś pewna, że za 10 lat będziesz mogła spojrzeć wstecz i powiedzieć: „Osiągnęłam wszystko, co chciałam i zrobiłam to z pełną świadomością”? Jeśli odpowiedź twierdząca nie jest w Twoim przypadku taka oczywista to mamy dla Ciebie spis 10. rzeczy, które robisz lub których nie robisz – a możesz tego żałować  w ciągu najbliższych 10 lat. Uruchom więc wyobraźnię, przenieś się w przyszłość i pomyśl… Taki krótki motywujący tekst na weekend.

1. W towarzystwie innych udajesz kogoś, kim nie jesteś w rzeczywistości

rzeczy kóre możesz żałować_1b

Jeśli udajesz kogoś innego, niż jesteś w rzeczywistości i robisz to, by spodobać się znajomym – to poważny błąd. W ten sposób tracisz dużo swojej energii  na niewłaściwych ludzi. Będąc szczerą wobec siebie –  znajdziesz takie przyjaźnie, które będą bardziej satysfakcjonujące a Ty, w ich towarzystwie nie będziesz musiała udawać lub kontrolować, jak się zachowywać i co mówić.

 2. Nie sięgasz po to, po co chcesz

rzeczy kóre możesz żałować_1a

Jeśli masz cele w życiu – realizuj je. Robienie tego, czego inni oczekują od Ciebie, jest z pewnością najprostszym rozwiązaniem na życie – ale może doprowadzić do sytuacji, której będziesz potem żałować.

3. Jesteś zbyt samolubną osobą

rzeczy kóre możesz żałować_1e

Może okazać się, że Twoje życie będzie wypełnione samotnością i żalem, jeśli nieustannie będziesz myśleć tylko o sobie.

4. Nie zdajesz sobie sprawy ze swojej wartości

rzeczy kóre możesz żałować_1i

Jeśli nie wierzysz w to, że jesteś warta najlepszych rzeczy, jakie ma Ci do zaoferowania Twoja przyszłość, to niestety – to przeświadczenie będzie przejawiać się  we wszystkich Twoich działaniach. Nie podejmuj więc pierwszej z brzegu oferty, którą przyniesie ci życie. Dotyczy to nie tylko pracy, ale i miłości czy przyjaźni. Poczekaj na taką propozycję, która jest  zgodna z tym, co naprawdę chcesz robić i z kim się spotykać. A wtedy podążaj za nią!

5. Nie zastanawiasz się, kim naprawdę jesteś

rzeczy kóre możesz żałować_1c

 

Jeśli nie wiesz, kim naprawdę jesteś, to będziesz kręcić się wokół „własnego ogona” – bez drogi wyjścia. Nigdy nie znajdziesz kierunku, bo nie masz pojęcia, kim jesteś i czego oczekujesz od życia.

6. Nie akceptujesz rzeczywistości

rzeczy kóre możesz żałować_1h

Kiedy planujesz swoją przyszłość, to pamiętaj, że nie wszystko zawsze będzie w Twoich rękach. Można zorganizować swoje życie aż do ostatniego szczegółu, ale zadzieją się takie sytuacje, których nie jesteś w stanie przewidzieć. Akceptuj więc, co ci przynosi los zamiast temu się przeciwstawiać.

7. Utrzymymujesz toksyczne przyjaźnie

rzeczy kóre możesz żałować_1d

Utrzymanie przyjaźni z osobami, które wykorzystują Twoją energię, a Tobie dostarczają tylko negatywnych odczuć jest toksyczne. Osoby te nie zachęcają Cię, byś się rozwijała, ale powodują, byś poczuła „doła”. Nie utrzymuj z nimi kontaktu, nawet przez wzgląd na dawne, dobre czasy.

8. Nie dajesz sobie czasu i przestrzeni do rozwoju

rzeczy kóre możesz żałować_1f

Nic nie trwa wiecznie – zmiany w życiu następują – czy tego chcesz tego, czy nie. Nie bój się tych zmian. Podejmij ryzyko, które niosą za sobą –  inaczej życie może stać się stagnacją i będzie prowadzić do permanentnego przygnębienia.

9. Nie stawiasz sobie wysoko poprzeczki

rzeczy kóre możesz żałować_1g

Każda porażka przybliża Cię o jeden krok do sukcesu. Będziesz musiała ciężko pracować w życiu, jeśli chcesz coś naprawdę osiągnąć. Nie uciekaj od możliwości tylko dlatego, że będzie to okupione dużym wysiłkiem.

10. Marzysz zamiast działać!

rzeczy kóre możesz żałować_1j

Choć masz wiele marzeń, one same się nie spełnią. Musisz zdecydować, które marzenia zamierzasz zrealizować.  Im wcześniej zaczniesz kroczyć po drodze, do realizacji swoich planów – tym szybciej Twoje życie zacznie się rozwijać i da Ci wszystko, czego pragniesz.

Wszystkie gify pochodzą z: http://giphy.com/

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (288 głosów, średnia: 4,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. IwonaLFC  16 kwietnia 2016 20:51

  To co na pewno mnie nie dotyczy (a przynajmniej mam taką nadzieję) to samolubstwo. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj stawiam innych i ich potrzeby ponad swoją osobę co często jest dla mnie zgubne. Poza tym staram się cieszyć każdym dniem i tym co mam oraz realizować swoje marzenia 🙂

  Odpowiedz
 2. martucha180  16 kwietnia 2016 21:50

  Mogę….ale nie muszę! 🙂

  Odpowiedz
 3. nataliaa  17 kwietnia 2016 00:24

  oj mam sobie wiele do zarzucenia. odpada mi z pewnością to o samolubie, bo nim nie jestem. 🙂 ale reszta.. np. toksyczne przyjaźni, z których ciężko zrezygnować, a w gruncie rzeczy nie są wcale do niczego potrzebne, a wręcz przeciwnie, tylko tacy przyjaciele czekają aż się noga powinie..

  Odpowiedz
 4. Margaretkaw  17 kwietnia 2016 07:59

  Samo życie 🙂

  Odpowiedz
 5. aqq  17 kwietnia 2016 14:23

  To ja za dużo planuję a za mało robię:) Może nie tyle żeby tego żałować za kilka lat ale fajne zestawienie żeby sobie przypomnieć

  Odpowiedz
 6. Ewelina  17 kwietnia 2016 16:33

  Ja mam za to najczęściej problem ze słomianym zapałem lub po prostu za dużo stawiam sobie celów na raz i później z braku czasu i często także chęci rezygnuję z nich..

  Odpowiedz
 7. Patriszia  17 kwietnia 2016 18:05

  Niestety ale wiele z tych rzeczy do mnie pasuje. Jedyne co mnie nie dotyczy to samolubstwo oraz toksyczne przyjaźnie. Na szczęście udało mi się pozbyć fałszywych przyjaciół i od razu żyje się lżej 🙂

  Odpowiedz
 8. kasia87g  17 kwietnia 2016 18:46

  Nie sięgasz po to, po co chcesz- to idealnie pasuje do mnie, zawsze odkładam coś na potem, nie teraz chociaż jestem pewna że ta rzecz da mi szczęście….

  Odpowiedz
 9. Jaworka  17 kwietnia 2016 21:14

  Na pewno nie jestem samolubna ale tez nie zdaję sobie sprawy ze swojej wartości a toksyczne przyjaźnie to myślę że większość je ma bo czasem bardzo trudno jest odróżnić prawdziwą przyjaźń a przekonamy się dopiero kiedy potrzebujemy wsparcia

  Odpowiedz
 10. luna341  17 kwietnia 2016 21:25

  hmm kilka do mnie pasuje

  Odpowiedz
 11. Aneta  18 kwietnia 2016 13:54

  Fajne zestawienie, lubię te gify 😉 Najbardziej podoba mi się ostatnia pozycja – marzysz zamiast działać! Bardzo ważne jest, aby realizować swoje marzenia i działać! 🙂

  Odpowiedz
 12. katja  19 kwietnia 2016 13:48

  Oj tam oj tam jesteśmy Paniami własnego Losu 🙂

  Odpowiedz
 13. martuska665  20 kwietnia 2016 14:52

  no mam już trzydziestkę i już żałuję spraw sprzed dziesięciu lat, a co będzie dalej?

  Odpowiedz
 14. marrika  13 maja 2016 13:46

  1, 2 i 3 na pewno mnie nie dotyczą.

  Odpowiedz
 15. monicitia  1 czerwca 2016 20:10

  Każdy uczy się na własnych błędach…

  Odpowiedz
 16. gosia141088  12 lipca 2016 12:57

  takie sobie :/

  Odpowiedz
 17. mama_kazala  8 grudnia 2016 14:31

  hmmm,mmm, wszystko zalezy..:D

  Odpowiedz
 18. chensza  8 grudnia 2016 15:30

  Świetny artykuł

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany