10 małych rzeczy, które podniosą poziom Twojego życia i wprowadzą Cię w dobry nastrój

Pisząc w tytule o jakości życia, od razu przeszło nam przez myśl, że część z Was może pomyśleć o dobrach materialnych. Nic bardziej mylnego! Są takie rzeczy, które przynoszą nam spokój ducha i ukojenie. I to właśnie te małe codzienne drobnostki mogą wprawić nas w dobry nastrój i poprawić samopoczucie. Oto 10 takich rzeczy, które pomogą Wam w dbaniu o siebie wśród natłoku codziennych obowiązków. Są to krótkie, proste czynności przynoszące wiele spokoju.

10 rzeczy, które wprowadzą Cię w dobry nastrój

Gościni, polityczka, chirurżka…. Feminatywy – czy są nam potrzebne?

Gościni, polityczka, chirurżka…. Feminatywy – czy są nam potrzebne?

Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale naszą rzeczywistość kształtujemy za pomocą słów. Wyraźnie to widać, gdy zwracamy się do dziecka lub uczymy nasze dzieci poznawać świat. To, jak coś nazwiemy albo jakim tonem o czymś opowiadamy od razu wpływa na odbiór komunikatu. Język kształtuje rzeczywistość i wpływa na nasz sposób myślenia. W języku polskim do tej pory nie było miejsca na feminatywy. Coś jednak ruszyło i coraz częściej mówimy głośno o tym, że czas to zmienić!

10 małych rzeczy, które wprowadzą Cię w dobry nastrój

Codziennie zmierzamy się z wieloma obowiązkami. Czasami zapominamy w nich o sobie. Tymczasem dbanie o swój komfort psychiczny to jedna z najważniejszych rzeczy. Jeśli chcemy uszczęśliwiać innych, najpierw musimy zadbać o swoje własne szczęście. Na tym polega zdrowy egoizm. Jeśli Twoją wymówką jest to, że nie masz czasu, to mamy złą wiadomość. Oto 10 rzeczy, które nie wymagają dużo czasu, a wprawią Cię w dobry nastrój!

1. Wyjdź na kilkuminutowy spacer

Nie od dziś wiadomo, że spacer i świeże powietrze robią nam dobrze na głowę i samopoczucie. Nawet kilkuminutowy spacer pozwoli nam “rozchodzić” złe emocje i jest dobry dla zdrowia.

2. Zadzwoń do bliskiej osoby

Podtrzymywanie kontaktów jest niezwykle ważne. Pamiętaj o swoich bliskich. Nawet szybka, krótka rozmowa w ciągu dnia może przynieść bardzo dużo korzyści i wpłynąć pozytywnie na Twoje samopoczucie.

3. Praktyka wdzięczności

Zamknij na chwilę oczy i przypomnij sobie, co dobrego ostatnio Cię spotkało. Na początku może być Ci trudno, ale z czasem nauczysz się doceniać te najmniejsze przyjemności.

4. Jedz powoli i doceniaj smak

Zrezygnuj z fast foodów i niesmacznych “zapychaczy”. Postaraj się, żeby Twoje jedzenie było smaczne i dobre jakościowo. Podczas jedzenie delektuj się każdym kęsem. 

5. Doceń filiżankę ciepłej kawy/herbaty

Nie każdy ma tę przyjemność, że może pozwolić sobie na spokojne 5-10 minut z kubkiem ulubionej herbaty lub kawy. Delektuj się nią i myśl o czymś przyjemnym. Możesz też poświęcić tę chwilę np. na podziwianie widoku za oknem.

6. Naucz się być offline

Postaraj się nie zerkać w wolnych chwilach na media społecznościowe i nie odświeżać co kilka minut Facebooka czy Instagrama. Bądź tu i teraz. Żyj swoim życiem.

7. Ubierz się w coś, w czym czujesz się jak milion dolarów!

Niektórzy z nas mają w zwyczaju zostawiać ładne, nowe ubrania “na później”, na jakąś okazję. Tymczasem to jak się ubierzemy może mieć duży wpływ na to jak się czujemy. Spróbuj, może u Ciebie też występuje taka zależność. Zadbany wygląd to +100 punktów do naszego samopoczucia.

8. Wykonaj kilka ćwiczeń

Jeśli nie możesz się zmusić do ćwiczeń i regularnych treningów, postaw na lekką aktywność. Stretching, kilkuminutowy trening na macie z Youtubem lub kilka oddechów i joga. Ruch to zdrowie i… dobre samopoczucie!

9. Zrób komuś mały prezent

Taki drobiazg wzmocni relację oraz wprawi Cię w dobry nastrój. Chodzi o coś naprawdę małego, np. dobra kawa.

10. Kup sobie kwiaty…

…oczywiście o ile lubisz! Tak po prostu bez okazji. Doceń sama siebie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. MonikaPl  5 lutego 2022 22:24

  Te kwiaty wiosenne to genialny pomysł, nie tylko humor się poprawi ale i w domu następuje cudne odswiezenie

  Odpowiedz
 2. macierzanka  5 lutego 2022 22:43

  To prawda często zapominamy o sobie.

  Odpowiedz
 3. agasam9  5 lutego 2022 22:48

  spacer, kawa i rozmowa z kimś bliskim 🙂

  Odpowiedz
 4. arunia  6 lutego 2022 19:19

  Warto zadbać o siebie za pomocą takich małych przyjemności…

  Odpowiedz
 5. papaja  9 lutego 2022 10:51

  Jest sporo takich rzeczy, relaksacyjna kąpiel, zjedzenie tabliczki czekolady czy przeczytanie dobrej książki. Teraz to mam czas na czytanie, bo małżonek mi roombę sprezentowałam, więc ten czas który poświećiłabym na odkurzanie przeznaczam na czytanie.

  Odpowiedz
 6. luna341  20 lutego 2022 16:58

  Takie małe przyjemnością powinnyśmy sobie sprawiać jak najczęściej. Ja lubię obdarowywać się kwiatami i czekoladkami.

  Odpowiedz
 7. Magdalena  6 lipca 2022 23:09

  Już od dłuższego czasu planuję kupić sobie kwiaty. Myślałam, że kupienie kwiatów samej sobie nie wypada 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany