10 małych rzeczy, które podniosą poziom Twojego życia i wprowadzą Cię w dobry nastrój

Pisząc w tytule o jakości życia, od razu przeszło nam przez myśl, że część z Was może pomyśleć o dobrach materialnych. Nic bardziej mylnego! Są takie rzeczy, które przynoszą nam spokój ducha i ukojenie. I to właśnie te małe codzienne drobnostki mogą wprawić nas w dobry nastrój i poprawić samopoczucie. Oto 10 takich rzeczy, które pomogą Wam w dbaniu o siebie wśród natłoku codziennych obowiązków. Są to krótkie, proste czynności przynoszące wiele spokoju.

10 rzeczy, które wprowadzą Cię w dobry nastrój

Gościni, polityczka, chirurżka…. Feminatywy – czy są nam potrzebne?

Gościni, polityczka, chirurżka…. Feminatywy – czy są nam potrzebne?

Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale naszą rzeczywistość kształtujemy za pomocą słów. Wyraźnie to widać, gdy zwracamy się do dziecka lub uczymy nasze dzieci poznawać świat. To, jak coś nazwiemy albo jakim tonem o czymś opowiadamy od razu wpływa na odbiór komunikatu. Język kształtuje rzeczywistość i wpływa na nasz sposób myślenia. W języku polskim do tej pory nie było miejsca na feminatywy. Coś jednak ruszyło i coraz częściej mówimy głośno o tym, że czas to zmienić!

10 małych rzeczy, które wprowadzą Cię w dobry nastrój

Codziennie zmierzamy się z wieloma obowiązkami. Czasami zapominamy w nich o sobie. Tymczasem dbanie o swój komfort psychiczny to jedna z najważniejszych rzeczy. Jeśli chcemy uszczęśliwiać innych, najpierw musimy zadbać o swoje własne szczęście. Na tym polega zdrowy egoizm. Jeśli Twoją wymówką jest to, że nie masz czasu, to mamy złą wiadomość. Oto 10 rzeczy, które nie wymagają dużo czasu, a wprawią Cię w dobry nastrój!

1. Wyjdź na kilkuminutowy spacer

Nie od dziś wiadomo, że spacer i świeże powietrze robią nam dobrze na głowę i samopoczucie. Nawet kilkuminutowy spacer pozwoli nam “rozchodzić” złe emocje i jest dobry dla zdrowia.

2. Zadzwoń do bliskiej osoby

Podtrzymywanie kontaktów jest niezwykle ważne. Pamiętaj o swoich bliskich. Nawet szybka, krótka rozmowa w ciągu dnia może przynieść bardzo dużo korzyści i wpłynąć pozytywnie na Twoje samopoczucie.

3. Praktyka wdzięczności

Zamknij na chwilę oczy i przypomnij sobie, co dobrego ostatnio Cię spotkało. Na początku może być Ci trudno, ale z czasem nauczysz się doceniać te najmniejsze przyjemności.

4. Jedz powoli i doceniaj smak

Zrezygnuj z fast foodów i niesmacznych “zapychaczy”. Postaraj się, żeby Twoje jedzenie było smaczne i dobre jakościowo. Podczas jedzenie delektuj się każdym kęsem. 

5. Doceń filiżankę ciepłej kawy/herbaty

Nie każdy ma tę przyjemność, że może pozwolić sobie na spokojne 5-10 minut z kubkiem ulubionej herbaty lub kawy. Delektuj się nią i myśl o czymś przyjemnym. Możesz też poświęcić tę chwilę np. na podziwianie widoku za oknem.

6. Naucz się być offline

Postaraj się nie zerkać w wolnych chwilach na media społecznościowe i nie odświeżać co kilka minut Facebooka czy Instagrama. Bądź tu i teraz. Żyj swoim życiem.

7. Ubierz się w coś, w czym czujesz się jak milion dolarów!

Niektórzy z nas mają w zwyczaju zostawiać ładne, nowe ubrania “na później”, na jakąś okazję. Tymczasem to jak się ubierzemy może mieć duży wpływ na to jak się czujemy. Spróbuj, może u Ciebie też występuje taka zależność. Zadbany wygląd to +100 punktów do naszego samopoczucia.

8. Wykonaj kilka ćwiczeń

Jeśli nie możesz się zmusić do ćwiczeń i regularnych treningów, postaw na lekką aktywność. Stretching, kilkuminutowy trening na macie z Youtubem lub kilka oddechów i joga. Ruch to zdrowie i… dobre samopoczucie!

9. Zrób komuś mały prezent

Taki drobiazg wzmocni relację oraz wprawi Cię w dobry nastrój. Chodzi o coś naprawdę małego, np. dobra kawa.

10. Kup sobie kwiaty…

…oczywiście o ile lubisz! Tak po prostu bez okazji. Doceń sama siebie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (63 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. agasam9  17 kwietnia 2023 22:30

  ćwiczenia 🙂

  Odpowiedz
 2. lucia2003  17 kwietnia 2023 23:55

  Doceniam filiżankę ciepłej kawy/herbaty

  Odpowiedz
 3. arunia  18 kwietnia 2023 00:03

  Warto docenić drobne, codzienne przyjemności! Czasami mogą nam sie one wydać błahymi, nic nie znaczącymi epizodami życia, ale z czasem może okazać się że są dla nas niezwykle ważne i przyjemne…

  Odpowiedz
 4. Jowita  25 kwietnia 2023 13:17

  Wiele rzeczy wprowadza mnie w dobry nastrój. Kawa, czekolada, zakupy, ostatnio roombę sobie kupiłam to cały czas mam dobr nastrój jak myślę że sama nie musze sprzatać 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany