10 powodów dlaczego warto używać ekologicznych środków czystości?

Dlaczego warto zainwestować w ekologiczne środki czystości? Czy są równie skuteczne? Jak wpływają na nasze zdrowie? Sprawdź naszą listę zalet i przekonaj się sama!

Ekologiczne srodki czystosci

1. Pachną lepiej!

Na pewno znasz odrzucający i duszacy zapach chloru.. Ekologiczne środki czystości są wolne od substancji toksycznych, w tym od toksycznych związków zapachowych.

2. Przyjazne dla dzieci!

Nie znamy osoby, która chciałaby aby jej dziecko pełzało po podłodze czy miało styczność z różnymi elementami wyposażenia domu, które były czyszczone fosforanami, wybielaczami i innymi rakotwórczymi substancjami chemicznymi. Substancje te mogą przedostawać się do naszego krwiobiegu poprzez skórę. Oprócz tego ile jest przypadków, gdzie dzieci przypadkowo wypiją żrący środek chemiczny znajdujący się np. szafce pod zlewem? Staraj się zapobiegać takim wypadkom!

3.Przyjazne dla zwierząt!

Wiele produktów do pielęgnacji zwierząt również zawiera szkodliwe substancje chemiczne. Związki te mogą się przedostać do naszego organizmu przez skórę np. poprzez zabawę z naszym pupilem. Traktujemy zwierzęta domowe jako członków rodziny więc powinnyśmy również o nie dbać. Przecież domowe psy czy koty mają głównie styczność z mytą podłogą, kanapą czy dywanem..

4. Przyjazne dla skóry rąk!

Ekologiczne środki czystości są bardziej przyjazne dla skóry rąk. Brak w nich toksycznych substancji chemicznych, które powodują wysuszanie skóry. Nie ma konieczności zakładania gumowych rękawic ochronnych.

5. Poprawiają jakość powietrza w domu!

Jak już być może wiesz, powietrze wewnątrz domu jest średnio trzy razy gorszej jakości niż powietrze na zewnątrz. A kiedy dodatkowo używasz toksycznych produktów czyszczących w pomieszczeniu stosunek ten wzrasta wielokrotnie…

6. Są biodegradowalne!

Większość tradycyjnych środków czyszczących nie ulega biodegradacji i zalega w naszym środowisku przez lata. Można tego uniknąć stosując przyjazne dla środowiska biodegradowalne środki czystości, które rozkładają się i nie uwalniają szkodliwych substancji.

7. Bez bioakumulacji!

Bioakumulacja to odkładanie się substancji toksycznych w tkankach organizmu. Niektóre toksyczne substancje magazynują się w takich ilościach, że mogą być nawet przekazywane dzieciom przez matki..

8. Są równie efektywne!

Jakość i efektywność ekologicznych środków czystości jest sprawdzana w niezależnych laboratoriach. Aby produkt został zakwalifikowany musi spełniać odpowiednie wysokie kryteria jakości.

9. Oszczędzają Twój czas i pieniądze!

Niektóre ekologiczne produkty są uniwersalne. Jeden produkt np. pasta czyszcząca eco You (ecoyou.pl) możesz stosować zarówno do czyszczenia kuchni, łazienki, srebra, felg, mebli plastikowych itd. Uniwersalność produktu pozwala zaoszczędzić czas spędzony nad wyborem odpowiedniego środka w sklepie oraz pieniądze, gdyż zamiast kilku produktów wystarczy jeden.

10.Lepsze dla Twojego zdrowia i samopoczucia!

Stosując ekologiczne środki czystości zapewniasz lepsze zdrowie sobie, swoim bliskim, zwierzętom oraz swojej planecie.
Jak widzisz istnieje wiele powodów aby wybierać przyjazne dla środowiska środki czyszczące.

Używaj ekologicznych produktów! Wybór oczywiście należ do Ciebie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (203 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...