Zrób sama oryginalną i niepowtarzalną bransoletkę – krok po kroku

Ekologiczne podejście do życia już dawno przestało być domeną wyłącznie zagorzałych aktywistów. Jest ono właściwe coraz większej liczbie osób, wpływając na ich codzienne zachowania. Troska o środowisko przejawia się m.in. w powtórnym wykorzystywaniu zużytych materiałów i nadawaniu im realnej wartości. Marka Dremel podpowiada, jak w ?modny? sposób wyrazić swoje ekologiczne przekonania i samodzielnie wykonać bransoletkę z nieprzydatnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda-z-odzysku

Własnoręcznie wykonana biżuteria stała się międzynarodowym hitem. O jej popularności świadczą tysiące serwisów internetowych, oferujących wyroby stworzone z drucików, śrubek, modeliny, koralików, muszelek czy różnego typu plecionek. Nadawanie nowego kształtu nieprzydatnym z pozoru przedmiotom, pozwala na uwolnienie kreatywności i jest  możliwością do doskonałej zabawy. Produkty marki Dremel pomagają w łatwy sposób osiągnąć doskonały efekt i stworzyć oryginalną bransoletkę, która idealnie podkreśla niezależne i świadome podejście zarówno do mody jak i do ekologii. Niezwykle proste grawerowanie zapewni narzędzie Dremel Engraver, precyzyjne cięcie to zadanie dla tarczy tnącej i Dremel 300 Series, reszta pozostaje kwestią wyobraźni i wybranego stylu.

Z pozoru niepotrzebne przedmioty mogą okazać się znakomitymi elementami w tworzeniu niepowtarzalnej biżuterii. Wystarczy przeszukać skrzynkę z narzędziami, szafki kuchenne, szuflady lub pudełka z drobiazgami. Do wykonania bransoletki proponujemy zaopatrzenie się w kilka agrafek, podkładki pod śrubki, drut miedziany i stalowy oraz przezroczyste koraliki.

Krok 1.

 Jak-samemu-zrobić-bransoletkę

Utnij kawałek drutu stalowego i okręć trzy razy dookoła grubego pisaka, tworząc ładne kółko. W ten sam sposób wykonaj jeszcze sześć kółek. Teraz utnij kawałek drutu miedzianego i okręć go dookoła kółek mocno i równomiernie. Połącz druciane kółka za pomocą ogniw. Na jednym z końców powstałej ?gąsienicy? zamocuj zapięcie.

Krok 2.

 Jak-samemu-zrobić-bransoletkę

Czas wykorzystać pozostałe elementy, które uzupełnią naszą bransoletkę. Połóż na stoliku projektowym kawałek drewna jako podkładkę  i zamocuj do niego agrafkę. Następnie za pomocą narzędzia Dremel 300 z wałkiem giętkim (225) i tarczą tnącą, utnij jej ostrą końcówkę. Powtórz tę czynność z pozostałymi agrafkami.

 

Krok 3.

 

Jak-samemu-zrobić-bransoletkę

Używając narzędzia Dremel Engraver z diamentową końcówką, wygraweruj na uprzednio przygotowanych podkładkach ulubione wzory. Następnie przymocuj podkładki do bransoletki miedzianym drutem. Na agrafki i spinacze nawlecz przezroczyste koraliki. Okrągłymi szczypcami wygnij je, tworząc różne kształty z pętelką do zawieszenia na bransoletkę.

 Jak-samemu-zrobić-bransoletkę

Tak wykonana bransoletka to jedynie inspiracja dla ogromnych możliwości jakie dają wielofunkcyjne narzędzia Dremel. Nadawanie nowego życia przedmiotom pozwoli nie tylko zrobić porządek w szufladach, ale również wykreuje pozytywny, ekologiczny wizerunek świadomego i oryginalnego indywidualisty o własnym stylu i niebanalnych pomysłach.

Zobacz także: Jak zrobić samemu ozdobne wazony ? krok po kroku

ozdobne-wazony-jak-zrobic

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (130 głosów, średnia: 4,02 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe Masza
  Masza  23 lipca 2013 09:35

  Bardzo mi się podoba.Można samemu zrobić taką,jaka tylko chcemy.

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe dudqa
  dudqa  24 lipca 2013 12:41

  pomysłowe, tylko skąd wyczarować taki przyrzady?

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe Bartoszek
  Bartoszek  24 lutego 2015 23:35

  Fajny

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe Emotikonka
  Emotikonka  1 kwietnia 2015 17:40

  Z całą pewnością nie zalożyłabym czegoś takiego 😉

  Odpowiedz
 5. Zdjęcie profilowe beatrix76
  beatrix76  1 września 2015 16:03

  Niekonwencjonalne wykorzystanie jakichś zbędnych drobiazgów, a jaki efekt końcowy. Dla mnie bomba:)

  Odpowiedz
 6. Zdjęcie profilowe mama_kazala
  mama_kazala  17 listopada 2015 11:15

  nie wyglada na łatwe do zrobienia, ale za to wygląda dobrze 😉

  Odpowiedz
 7. Zdjęcie profilowe Kamira90
  Kamira90  10 października 2016 19:38

  Nie tylko wydaje się być jak dla mnie trudne do zrobienia, to do tego czy jest aż tak ładne ? No cóż… jak dla mnie jednak średnio

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

?>