Zdrową stopą przez cały rok

Świąd, ból, pieczenie, zaczerwienienie, a niekiedy także bolesne pęcherzyki między palcami czy na podeszwie stopy to pierwsze symptomy grzybicy stóp. Gdy tylko je dostrzeżemy, powinniśmy podjąć natychmiastowe działanie. Poznaj najlepsze metody na grzybicę stóp. Dowiedz się też, jakie są najczęstsze przyczyny tej przypadłości.

leki-przeciwgrzybiczne-bez-recepty---kobietamag.pl

Skąd się bierze ten swędzący problem?

Grzybica stóp kwalifikowana jest do chorób zakaźnych. Bywa dość podstępna, gdyż można się nią zarazić całkiem nieświadomie. Najczęściej atakuje osoby osłabione, po przebytych chorobach oraz przewlekle chorych. Zarazić się nią można także wszędzie tam, gdzie panuje podwyższona temperatura oraz wilgoć czyli na siłowni, saunie, basenie (prysznic, szatnia). Zarodniki grzybów mogą też znajdować się na niewysterylizowanych narzędziach kosmetycznych. O chorobę tą nietrudno również w pokojach hotelowych z podłogami pokrytymi wykładziną.

Nie czekaj – reaguj!

Niektórzy ignorują problem ukrywając go pod skarpetkami czy obuwiem, a to niewłaściwe postępowanie. Dlaczego? Nieleczona grzybica stóp, może przekształcić się w poważniejszy problem. Do wymienionych na wstępie objawów, może dojść łuszczenie skóry, a nawet jej pękanie. Poza tym, zignorowana i rozwijająca się nadal grzybica, często przenosi się również na płytkę paznokcia. Powoduje jej żółknięcie, pękanie lub zgrubienie. Jak postępować, kiedy odkryjemy pierwsze objawy grzybicy? Należy niezwłocznie sięgnąć po leki przeciwgrzybicze, niektóre z nich dostępne są również bez recepty. Ich działanie opiera się w dużej mierze na ograniczeniu namnażana się zarodników oraz grzybów. Dostępne są w postaci: aerozoli, zasypek – działających osuszająco i odkażająco oraz maści i kremów – leczniczych. Najwygodniejsze w stosowaniu są leki przeciwgrzybicze w postaci kremu, nanoszonego na oczyszczoną i osuszoną skórę stóp. Szukając skutecznego preparatu tego typu, warto zainteresować się kremem Canespor, który jest lekiem dostępnym bez recepty. Jest to bardzo wygodny w aplikowaniu specyfik, gdyż wymaga nakładania tylko raz dziennie. Krem przeciwgrzybiczy szybko się wchłania i jest równie szybki w działaniu. O jego skuteczności stanowi, zastosowane specjalnego, wszechstronnie działającego składnika, jakim jest bifonazol. To silny związek chemiczny, charakteryzujący się właściwościami: grzybobójczymi, grzybostatycznymi i bakteriobójczymi. Kuracja nim powinna trwać 3 tygodnie. Nie należy jej przerywać, ani też przeciągać. Warto przy tym nadmienić, iż lek ten – dzięki swojemu składowi – można też stosować w przypadku pojawienia się łupieżu lub jeśli grzybica zaatakowała inne niż stopy, miejsca na ciele.  Kobiety w ciąży, powinny skonsultować jego zastosowanie z lekarzem. Z kolei u niemowląt i małych dzieci, krem przeciwgrzybiczy Canespor należy stosować ściśle pod kontrolą i według zaleceń specjalisty.

Profilaktyka przede wszystkim

Na zakończenie należy podkreślić, że grzybica stóp to choroba o nawrotowym charakterze. Jeśli ktoś już raz na nią zachorował, musi przesadnie dbać o profilaktykę. Zaliczają się do niej takie działania jak: unikanie chodzenia bosymi stopami po terenie pokojów hotelowych, gabinetów kosmetycznych, saun, basenów czy siłowni; częste mycie stóp i dokładne wycieranie powierzchni skóry między palcami; niedopuszczanie do przepocenia nóg; noszenie przewiewnych skarpet oraz obuwia; zmiana obuwia w ciągu dnia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (90 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martus2833  30 lipca 2015 19:40

    Na szczęście na rynku dostepnych jest mnóstwo produktów, dzięki którym można uporać się z grzybicą stóp.

    Odpowiedz
  2. Wusia  30 lipca 2015 20:19

    Dobry artykuł szczególnie teraz w lecie, kiedy zagrożenie grzybicą jest chyba największe.

    Odpowiedz
  3. lilkawodna  31 lipca 2015 21:00

    Warto przeczytać!

    Odpowiedz
  4. Patriszia  3 sierpnia 2015 14:30

    Paskudna rzecz, dobrze że jest coraz więcej lekarstw na nią.

    Odpowiedz
  5. Anita  24 sierpnia 2015 16:14

    warto wiedzieć!

    Odpowiedz
  6. Chmurka  29 października 2015 20:46

    Ja uporałam się dopiero za pomocą przepisanych leków, branych w terapii pulsowej. Inne metody zawiodły, a tak regularne branie tabletek przyczyniło się do pełnego wyzdrowienia. Dlatego na pierwszym miejscu lekarz, potem farmaceuci 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany