Kiedy wszystko zawodzi! – Jak rozwiązać problem nadpotliwości?

Pocenie się stanowi naturalny proces, którego głównym celem jest termoregulacja i odpowiednie schładzanie organizmu. Każdy człowiek wydziela pot, jeżeli jednak proces pocenia przebiega w sposób prawidłowy, praktycznie go nie zauważamy. Co się dzieje w przypadku, gdy pocenie wykracza poza fizjologiczne normy? Co robić, gdy problem nadpotliwości i nas dotyczy? 

Dr n. med. Maciej Rogala z Gold Clinic Medycyna Estetyczna wyjaśnia, czym jest nadpotliwość oraz zdradza sekrety systemu ONIX, który pomaga w trwałym leczeniu nadpotliwości.

problem nadpotliwości

fot. pixabay.com

Czym jest nadpotliwość?

M.R: W medycynie określana jest mianem hiperhydrozy. To nadmierne, niefizjologiczne i intensywne wydzielanie potu przez gruczoły potowe. Nadpotliwość dotyczy głównie stóp, dłoni i okolic pach – wynika to z powodu dużej koncentracji gruczołów potowych w tych miejscach.

Jak dotychczas rozwiązywano problem nadpotliwości?

M.R: Do tej pory do leczenia problemu nadpotliwości wykorzystywano głównie toksyny butolinowe. Efekty po takim zabiegu były jednak nietrwałe, utrzymywały się zazwyczaj około 6-8 miesięcy. Inna metoda to chirurgiczne usunięcie gruczołów potowych.

Czy są skuteczniejsze metody?

aparat ONIX

Tak, pojawiła się nowa metoda leczenia nadpotliwości przy pomocy specjalnego, medycznego urządzenia ONIX, które za pomocą radiofrekwencji mikroigłowej po prostu spala gruczoły potowe. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry głowicą wyposażoną w mikroigły i jednoczesnym jej podgrzewaniu. W momencie wkłucia emitowana jest wiązka fal radiowych, która ogrzewa skórę na całej długości igieł co pozwala na trwale uporanie się z problemem nadpotliwości.

 

W czym tkwi sekret ONIX?

M.R: Największą zaletą ONIX jest niewątpliwie wysoka skuteczność zabiegu potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Już w trakcie jednego zabiegu ilość wydzielanego potu może być zredukowana o 85-95%. Dla pożądanego efektu, zwłaszcza w przypadku bardzo intensywnej potliwości, rekomenduje się powtórzenie zabiegu po upływie około 3 miesięcy.

 

Jakie istnieją przeciwskazania do zabiegu?


M.R
: Możemy wyróżnić kilka najważniejszych przeciwskazań m.in. ciąża i okres karmienia piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi, obniżenie krzepliwości, choroby nowotworowe, aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej czy skłonność do przebarwień.

 Nasz ekspert:

Dr n. med. Maciej Rogala z Gold Clinic Medycyna Estetyczna

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,15 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. martucha180  13 maja 2017 13:25

    Ciekawe…

    Odpowiedz
  2. Aldona81  13 maja 2017 13:44

    Na to że się bardziej pocimy mają wpływ min zmiany hormonalne jak i złe,niezdrowe odżywianie. Przerabiałam ten trudny i krępujący problem. Po wykluczeniu problemów hormonalnych i zmianie diety na bardziej lekkostrawną udało się!

    Odpowiedz
  3. Wusia  13 maja 2017 19:23

    Ciekawe ile kosztuje taki zabieg.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany