Jak zachować się w innych krajach ? Co robić a czego lepiej unikać?

Jak zachować się w innych krajach – warto poznać zasady. Zachowanie, które w jednym kraju jest normą, w innym może zostać uznane za niestosowne, niezrozumiałe, a niekiedy nawet obraźliwe. Przygotowując się do podróży, warto nie tylko pamiętać o biletach, rezerwacjach i odpowiednim spakowaniu walizki, lecz także zgłębić podstawy turystycznego savoir-vivre’u, aby nie popełnić… spektakularnego faux pas.

 

Każde państwo ma swoją kulturę, a jednym z jej elementów są zakorzenione w niej obyczaje i zachowania. Dlaczego w Niemczech nie należy ustępować miejsca w komunikacji miejskiej? Czemu w Chinach spluwania nie uznaje się za przejaw złego wychowania, a w Japonii nie powinno się dawać nikomu napiwku i myć rąk nad wanną, która dla Japończyków stanowi miejsce relaksu? Sieć AccorHotels przygotowała zestawienie 10 zwyczajów wartych poznania przed wyjazdem do innego kraju.

 

Gdzie się spóźniać, a gdzie lepiej tego nie robić

Włosi, Grecy i Hiszpanie nie będą mieli nic przeciwko spóźnieniom. W przypadku zaproszenia do ich domu w dobrym tonie nie będzie stawienie się na czas, ale zapukanie do drzwi gospodarzy nawet z półgodzinnym poślizgiem. Amerykanie również nie przywiązują dużej wagi do stawiania się na czas na umówione spotkanie. Do punktualności zupełnie inaczej podchodzą Niemcy. Tam na spotkania warto stawiać się co do minuty.

 

W Niemczech lepiej nie ustępuj miejsca starszym

W Polsce ustąpienie miejsca starszym osobom w środkach komunikacji miejskiej stanowi przejaw dobrego wychowania, w Niemczech może zaś zostać odebrane jako… zniewaga. Czyżby Niemcy w każdym wieku czuli się młodzi? A może działają w myśl zasady: kto pierwszy, ten lepszy?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (79 głosów, średnia: 4,85 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe Aneta
  Aneta  8 marca 2017 14:22

  Dobrze wiedzieć takie rzeczy przed wyjazdem do danego kraju 🙂 Ja staram się zawsze szukać takich ciekawostek i stosować je potem na wyjeździe 🙂

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  8 marca 2017 17:45

  Mała ściągawka i trochę zbyt ogólna.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.