Specjalistyczne zabiegi na zamykanie naczynek (znamy ceny!)

Pierwsze „pajączki” pojawiają się najczęściej w okolicach nosa i policzków. To czerwone, poszerzone naczynia, które potrafią nam skutecznie uprzykrzyć życie. Dzisiaj chcemy Wam przybliżyć specjalistyczne zabiegi na nazmykanie naczynek – na czym polegają, ile trwają i jaki jest ich koszt?

promienna-cera

Do przyczyn pojawiania się naczynek możemy zaliczyć:

  • niską elastyczność ścianek naczyń krwionośnych nasilana przez skrajne temperatury, stres, zmiany warunków atmosferycznych,
  • kosmetyki, niektóre leki oraz niewłaściwą pielęgnacje które mogą przyczynić się do rozszerzenia naczyń krwionośnych,
  • alkohol i papierosy,
  • w przypadku „pajączków” na nogach­ nadmierne obciążenie układu żylnego (siedzący tryb życia, nadwaga, leki hormonalne).

Leczenie zabiegowe ma na celu zamknięcie poszerzonego naczynia.

Ze względu na indywidualną formę doboru terapii przedstawione propozycje mają wyłącznie charakter przykładowy i nie stanowią informacji medycznej. Podstawą ustalenia propozycji planu zabiegowego jest zawsze indywidualna konsultacja lekarska.

promienna-cera

Zabiegi na zamykanie naczynek: ELEKTROKOAGULACJA ELTRON 80

  • Cena od 100 zł
  • Czas zabiegu   15-30 min

Elektrokoagulacja to metoda dermatochirurgiczna polegająca na ścinaniu białka żywych tkanek za pomocą prądu zmiennego o wysokiej częstotliwości, wywołującego na końcach elektrody wysoką temperaturę (ponad 200°C). Powstała w ten sposób temperatura powoduje zamknięcie naczyń i denaturację białkowych struktur skóry, dzięki czemu zabieg jest bezkrwawy i bardzo skuteczny.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę medycyny estetycznej po ustaleniu wskazania do zabiegu oraz wykluczeniu przeciwwskazań w trakcie konsultacji lekarskiej. W zależności od celu zabiegowego lekarz wykonujący zabieg ma do dyspozycji elektrody o różnym kształcie tj. igłę, igłę z kulką, nóż lub elektrodę do bezinwazyjnego zamykania naczynia bez nakłuwania skóry.

W miejscu wykonania zabiegu pozostaje drobny strup, pod którym skóra goi się w ciągu kilku – kilkunastu dni.

Zabieg zazwyczaj nie wymaga okresu rekonwalescencji, ale miejsce wykonania zabiegu może być przez kilka dni podrażnione i obolałe. Wygojenie strupa następuje w okresie do 2 tygodni.

Efekty prawidłowo wykonanego zabiegu są stałe.

 

SKLEROTERAPIA

  • Cena od 500 zł
  • Czas zabiegu 15-30 min

Zabieg skleroterapii pomaga pacjentom ze schorzeniami żylnymi. Stosowany jest najczęściej do leczenia małych żylaków bądź śródskórnych poszerzeń żylnych tzw. pajączków naczyniowych. Celem wykonania zabiegu jest usunięcie nieestetycznie wyglądających zmian w żyłach, które mają również wpływ na dyskomfort pacjenta w życiu codziennym. Do żył podaje się specjalny preparat wywołujący ich zamknięcie, a ostatecznie wyłączenie z układu. W efekcie, czego żyła po krótkim czasie przestaje być drożna, zostaje wchłonięta przez organizm, dzięki czemu przestaje być widoczna.

Lekarz używając bardzo cienkiej igły, wprowadza do chorego naczynia żylnego odpowiedni preparat, który w bardzo szybkim tempie powoduje obkurczanie się żyły. Dawka jest dobierana indywidualnie. Może to być substancja w postaci roztworu – drobne żylaki i pajączki lub w postaci pianki – schorzenia większych naczyń krwionośnych. Ilość nakłuć zależna jest od rozległość zmiany żylnej. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu wkłuć. Wykorzystanie do zabiegu bardzo cienkich igieł sprawia, że zabieg poza wysoką skutecznością jest również bezbolesny. Po zabiegu istotne jest zastosowanie się pacjenta do zaleceń lekarza.

Na kończynę poddaną leczeniu, po wykonaniu skleroterapii należy założyć specjalny produkt uciskowy np. pończochę. W miejscach nakłuć ucisk można zwiększyć wykorzystując do tego watę bądź tampony opatrunkowe. Kompresje powinno stosować się w sposób ciągły przez pierwsze 24 godziny, zaś tuż po skończonym zabiegu pacjent powinien spacerować minimum 30 minut. W zależności od wielkości leczonego naczynia należy nosić produkt uciskowy od kilku dni do 3 tygodni. O długości tego okresu decyduje lekarz i zależny jest od rozmiaru żylaka i jego lokalizacji.

Terapię uciskową stosuje się aby zmniejszyć ryzyko powstawania skrzeplin wewnątrznaczyniowych, redukcji objawów po skleroterapii, leczenia lub zapobiegania efektom niepożądanym (np. zapalenie żył, powstawanie przebarwień), profilaktyki epizodów zakrzepowo – zatorowych u chorych wysokiego ryzyka.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (182 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Jaworka  14 października 2016 22:26

    Zaczynam widzieć u siebie na udach widoczne żyłki więc chyba trzeba będzie się rozejrzeć za takim zabiegiem i pozbyć się niechcianych żylaków

    Odpowiedz
  2. marzenie2  16 października 2016 16:35

    To ja wolę zamykanie naczyniek laserem .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany