Nie wyrzucaj telewizora. Oto 4 powody, dla których warto dać mu drugą szansę

Z każdym rokiem rośnie liczba gospodarstw domowych bez telewizora. Nie oznacza to wcale, że więcej czasu spędzamy np. na zabawie z dziećmi czy czytaniu książek – odbiornik telewizyjny po prostu przegrywa z laptopem i smartfonem. Czy słusznie?

Na pytanie, dlaczego rezygnujemy z posiadania TV w domu, wiele osób stwierdza, że chociaż najwygodniej oglądać programy i filmy w telewizorze, to jednak inne urządzenia multimedialne oferują znacznie więcej atrakcji: w sieci możemy obejrzeć ulubiony serial na Neflixie o dowolnej porze dnia i nocy, a na YouTube znajdziemy mnóstwo inspiracji i ciekawych filmików np. kulinarnych lub video z ulubioną instruktorką fitness. A gdyby, dzięki jednemu małemu urządzeniu, telewizor zyskał nowe możliwości i przestał być tylko nudnym reliktem przeszłości?

  1. Nie trać czasu na kanapie, tylko spędź wieczór przed telewizorem… kreatywnie

Oglądanie TV zwykle kojarzy się z leżeniem na kanapie z pilotem w ręku, niezdrowym jedzeniem i brakiem aktywności fizycznej. Nie musi tak być. Zamiast bezmyślnie skakać po kanałach, skorzystajmy z inteligentnej przystawki do TV, które pozwoli odtwarzać ulubione seriale z Netflixa lub filmiki z YouTube’a na telewizorze. I tak możemy jednocześnie prasować i nadganiać serialowe wątki, ćwiczyć z ulubioną trenerką fitness albo poszukać inspiracji kulinarnych, którymi zaskoczymy gości na kolejnej domowej imprezie.

  1. Kontroluj gry swojego dziecka

Zmęczeni pracą i trudami życia codziennego rodzice nie zawsze mają kontrolę nad treściami, z którymi stykają się ich dzieci np. na smartfonach czy tabletach. Instalując inteligentną przystawkę do telewizora z dostępem do biblioteki gier, możemy sami dobierać odpowiednie zabawy edukacyjne, logiczne i zręcznościowe dla najmłodszych domowników i skuteczniej sprawdzać treści, z którymi mają kontakt starsze dzieci. A jednocześnie pilnować wydatków na gry, którymi nieraz rodzic bywa zaskakiwany po otrzymaniu rachunków za telefon czy tablet.

  1. Spraw sobie „asystenta”

Wyobraźmy sobie, że po raz kolejny zagubiliśmy gdzieś pilota. Zamiast niepotrzebnie się denerwować, zaczynamy po prostu wydawać polecenia głosowe Google Asystentowi, który dzięki inteligentnemu urządzeniu do TV, przejmuje obowiązki pilota do telewizora. Wystarczy, że powiemy „Ok, Google”, a potem  „Pokaż zdjęcia z wycieczki do Grecji”, żeby za chwilę obejrzeć wakacyjne fotografie na ekranie swojego telewizora.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (56 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. Zdjęcie profilowe Anett13
    Anett13  15 czerwca 2017 21:07

    Ja to nie mam co wyrzucać, od kilkunastu lat nie mam telewizora i… jakoś za nim nie tesknię, wiec mimo wszystko nie zamierzam go sobie sprawic w najblizszej przyszłosci 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.