Weekend w zabytkowym hotelu

Każdy lubi się czasem poczuć wyjątkowo. Zwłaszcza podczas urlopu, gdy zostawiamy za sobą troski dnia codziennego, marzymy o tym, by zakosztować innych wrażeń. Nie bez znaczenia jest miejsce, do którego się wybieramy – piękne otoczenie może sprawić, że szybko przeniesiemy się do świata niczym z bajki. Bajkową atmosferę poczuć można szczególnie w zabytkowych hotelach, których bogata historia, jak i niezwykły wystrój, skłaniają do marzeń… Poniżej przedstawiamy listę najpiękniejszych zabytkowych hoteli w Polsce przygotowaną we współpracy z klubem travelowym Travelist.pl.

grand-hotel-stamary

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami, które zostały przygotowane na podstawie portalu Travelist.pl:

Hotel Fryderyk w Dusznikach-Zdroju

hotel-fryderyk

Duszniki-Zdrój szczycą się tym, że przebywał w nich na kuracji sam Fryderyk Chopin. W celu upamiętnienia tej wizyty odbywa się tu co roku Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Ponadto liczne obiekty w mieście nawiązują do nazwiska najsłynniejszego polskiego kompozytora – jednym z takich obiektów jest Hotel Fryderyk, którego budynek powstał 35 lat po pobycie Chopina w Dusznikach. Oprócz imponującej eklektycznej architektury, hotel ma do zaoferowania strefę spa & wellness, w której można oddać się beztroskiemu odpoczynkowi i odnowie biologicznej. Co ciekawe, każdy pokój jest inny i ma swoją nazwę nawiązującą oczywiście do życia i twórczości słynnego kompozytora, np. „Uśmiech George Sand” czy „Pragnienie miłości”. Dodatkowym atutem jest to, że hotel położony jest tuż przy Parku Zdrojowym.

Grand Hotel Stamary w Zakopanem

Przy głównej ulicy Zakopanego wnosi się majestatyczny Grand Hotel Stamary, powstały według projektu Eugeniusza Wesołowskiego w 1905 roku. Ten wyjątkowy obiekt mieścił już w swoich progach takie postaci jak Ignacy Jan Paderewski, Joseph Conrad, Wojciech Kossak czy Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Dziś hotel łączy w sobie młodopolską atmosferę, stylowe, komfortowe wnętrza oraz nowoczesne rozwiązania. Ponadto z większości pokoi rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Tatry. Warto dodać, że Grand Hotel Stamary posiada certyfikat „Hotel Przyjazny Rodzinie” – dzięki profesjonalnej sali zabaw oraz licznym udogodnieniom i atrakcjom dzieci na pewno nie będą się tu nudziły.

 

Łazienki II Resort Medical & SPA w Ciechocinku

lazienki-ii-resort-medical-spa

Rozwój Ciechocinka jako uzdrowiska rozpoczął się w latach 30. XIX wieku. Od tego czasu do miasta przyjeżdżało coraz więcej kuracjuszy, dla których budowano piękne obiekty wczasowe – jednym z nim jest hotel Łazienki II, którego budowa rozpoczęła się w 1910 roku. Budynek został zaprojektowany przez architekta Waldemara Feddersa, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, który zaprojektował również muszlę koncertową w Parku Zdrojowym. Kompleks Łazienki II składa się z dwóch sąsiadujących ze sobą obiektów – zabytkowego pałacu oraz przytulnego pensjonatu. Goście mają więc do wyboru luksusowe pokoje pałacowe lub proste, lecz komfortowe pokoje w pensjonacie. Ponadto hotel proponuje bogatą ofertę wellness & spa (sauna, masaże, zabiegi kosmetyczne i wiele, wiele innych). Warto podkreślić, że przy rezerwacji za pomocą portalu Travelist goście otrzymują dodatkowe bonusy, m.in. powitalny grzaniec oraz masaż kokosowy.

 

Hotel SPA Pałac Staniszów koło Jeleniej Góry

hotel-spa-palac-staniszow

Województwo dolnośląskie słynie z architektonicznych perełek. Jedną z nich jest na pewno położony w sercu Kotliny Jeleniogórskiej Pałac Staniszów. Budynek powstał pod koniec XVIII wieku, a w XIX wieku do głównego korpusu dobudowano dwa skrzydła. Wystrój wnętrz nawiązuje do okresu barokowego: stylowe meble z epoki, angielskie tkaniny, obrazy i kominki pozwalają poczuć się niczym w dawnej rezydencji magnackiej. Co ciekawe, nazwy gustownie urządzonych pokoi odnoszą się do kalendarza i znaków zodiaku. Ponadto goście mają tu dostęp do imponującego basenu z kominkiem, strefy saun, spa, biblioteki, wypożyczalni rowerów, placu zabaw dla dzieci i wielu innych atrakcji. Warto wiedzieć, że ze względu na swą szczególną wartość historyczną w 2012 roku Pałac został uznany przez Prezydenta RP za Pomnik Historii.

 

Pałac Sieniawa na Podkarpaciu

palac-sieniawa_

Kompleks restauracyjno-hotelowy Pałac Sieniawa ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku, w której najważniejszą rolę odegrały dwa wielkie rody – Sieniawskich i Czartoryskich. Stylowe pokoje mieszczą się tu w kilku budynkach otoczonych ogrodem o bujnej roślinności. Z okien roztacza się zaś wspaniały widok na park. Hotel stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania pobliskich miast, takich jak Łańcut, Leżajsk i Przemyśl. Co więcej, Pałac Sieniawa słynie również ze znakomitej kuchni – dania przygotowywane są tu według sprawdzonych staropolskich przepisów. Ponadto do dyspozycji gości jest wiele dodatkowych atrakcji, takich jak wypożyczalnia rowerów, boisko do koszykówki, sala klubowa z bilardem czy korty tenisowe.

 

Pałac Łochów na Mazowszu

palac-lochow

Godzinę drogi od centrum Warszawy znajduje się piękny, pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku zespół pałacowy, który urzeka swym malowniczym położeniem. Znajdziemy tu zarówno przytulne pokoje z drewnianymi meblami nawiązującymi do podlaskiej sztuki ludowej, jak i stylowe, eleganckie pokoje pałacowe. Wokół rozciąga się dworski park, gdzie mieści się zabytkowy drewniany kościółek z początków XX wieku, staw oraz tereny zielone z dostępem do rzeki Liwiec. Ponadto 2 kilometry dalej znajduje się Nadbużański Park Krajobrazowy, będący jednym z największych parków krajobrazowych w Polsce. Miłośnicy przyrody na pewno nie będą się tu nudzili! Zaś po długich spacerach lub bardziej wymagających wędrówkach dobrze będzie odpocząć w hotelowej strefie spa.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (182 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...