Profesjonalne kontra domowe sposoby na czyszczenie mebli z drewna

Sposób, w jaki czyścimy meble powinien być uzależniony od materiału, z którego zostały wykonane pielęgnowane powierzchnie. Pamiętajmy, że niektóre metody mogą być zawodne, a nawet doprowadzić do efektu odwrotnego do zamierzonego – powstania zarysowań czy wręcz zniszczenia czyszczonych elementów.

Pielęgnując meble z drewna, w tym – egzotycznego, dębowego czy mahoniu, warto wiedzieć, jakie produkty i sposoby możemy wykorzystać, aby zadbać o nieskazitelną jakość otaczających nas powierzchni.

 

Profesjonalny sposób: Do zalet używania spray’ów do mebli na pewno można zaliczyć wygodę i szybkość, w jakiej osiągniemy zamierzony efekt. Minusem może być cena, choć specjalistyczne produkty z tej kategorii można kupić już od ok. 8 zł za 350 ml opakowanie. Warto też wiedzieć, że tego typu spray’e to dodatkowa ochrona dla mebli, pomagają bowiem w budowaniu warstwy ochronnej na powierzchniach, zabezpieczając je przed zarysowaniami, powstawaniem plam i zacieków. Właściwości filmotwórcze i ochronne spray’ów do mebli wynikają za specyfiki ich receptur, w skład których wchodzą substancje nabłyszczające, pielęgnujące i czyszczące, takie jak: węglowodory alifatyczne (min. ciekłe woski), silikony, estry kwasów organicznych, emulgatory, alkohol oraz kationowe surfaktanty.

 

Domowy sposób: Jeżeli zdecydujemy się na użycie domowych sposobów, należy uważać, by przypadkiem nie zniszczyć czyszczonej powierzchni. W przypadku mebli wykonanych z drewna bezpiecznie można wykorzystać np. esencję czarnej herbaty czy oliwkę dla dzieci, rozcierając niewielkie ilości za pomocą nasączonej szmatki. Innym sposobem jest zastosowanie wywaru z ciepłego piwa, cukru pudru i wosku pszczelego. Po wyschnięciu czyszczonych powierzchni, należy dodatkowo przetrzeć je suchą szmatką w celu nadania połysku. Warto jednocześnie pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie czyścić mebli rattanowych czy wiklinowych wodą! Tutaj egzamin zdadzą spray’e do mebli o formule ochronnej, tzw. „Protect System+”.

 

Na koniec zapamiętaj! Kupując spray’e do czyszczenia mebli, zwróć uwagę na ich skład. Ważne, by nie był oparty na szkodliwym dla zdrowia alkoholu metylowym lub metoksyizoporpanolu – surowcach mogących wywoływać bóle i zawroty głowy. Bezpieczny skład to taki, który bazuje na alkoholu etylowym, niewywołującym szkodliwych dla zdrowia reperkusji!

 

Autor: Maciej Szymański, przedstawiciel marki Brait oferującej nową linię spray’ów do powierzchni drewnianych – Classic Almond oraz Classic Beeswax.

 

Nowy Brait do czyszczenia i pielęgnacji mebli

W ramach marki Brait pojawiła się nowa linia specjalistycznych spray’ów do czyszczenia i pielęgnacji powierzchni drewnianych. Dzięki nowoczesnej recepturze „Protect System+”, nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale także zabezpieczają meble przed osadzaniem się kurzu, zarysowaniami, plamami i zaciekami.

Nowe preparaty do mebli Brait to unowocześniona kontynuacja produktów oferowanych przez firmę Dramers od kilkunastu lat. Wśród nowych spray’i znajdziemy m.in. linię pielęgnacyjną, dedykowaną specjalnie dla powierzchni drewnianych – Classic Almond o zapachu migdałowym oraz Classic Beeswax – o zapachu miodowym.

Formuła nowych preparatów Brait oparta została na sześciu substancjach aktywno- pielęgnacyjnych oraz składnikach antystatycznych, które tworzą delikatną kremową konsystencję, łatwą do równomiernego rozprowadzania na powierzchniach. Dodatkowo baza wyrobu opiera się na alkoholu etylowym, przez co wyróżnia nowe Brait’y na tle konkurencyjnych produktów w tej kategorii. Inne tego typu środki bazują na szkodliwym dla zdrowia alkoholu metylowym lub metoksyizoporpanolu – surowcach mogących wywoływać bóle i zawroty głowy. Dzięki zastosowanej recepturze, produkty Brait są nie tylko bezpieczne, skuteczne i wydajne, ale także pozostawiają efekt czystości i świeżości na długi czas.

Nowe preparaty Brait dostępne są w pojemności 350 ml, a sugerowana cena detaliczna wynosi 7,99 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (215 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. dudqa  15 lipca 2013 09:46

    Ja słyszałam ze stare meble mozna odswierzyc naparem z herbaty

    Odpowiedz
  2. Joanna007  14 lutego 2016 19:06

    O meble dbam używając specjalistycznych preparatów- mam wosk do ciemnego drewna i olej do drewna. Warto w nie zainwestować bo starczają na długo. Spraye moim zdaniem się nie sprawdzają. Wolę te produkty w normalnych butelkach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany