Owoce i warzywa bez chemii – poznaj zdrową piętnastkę, najmniej narażoną na toksyny!

Wszystkie chciałybyśmy jeść owoce i warzywa bez chemii (a przede wszystkim pestycydów). Niestety nie zawsze mamy możliwość kupowania zieleniny na targach bezpośrednio od rolników, a nawet jeśli wybierzemy się już na rynek, nie mamy pewności, co tak naprawdę kupujemy. Ponieważ jesteśmy teraz w pełni sezonu i nastał czas przyrządzania świeżych sałatek, zup-kremów, soków i koktajli, przygotowałyśmy dla Was zestawienie piętnastu warzyw i owoców, które ze względu na swoją budowę lub sposób uprawy są najmniej narażone na skażenie chemicznymi toksynami. Poznajcie zdrową piętnastkę!

warzywa bez chemii

źródło: www.pixabay.com

Owoce i warzywa bez chemii – poznaj zdrową piętnastkę, najmniej narażoną na toksyny!

Zobacz także: Wiosenny detoks na sokach – jak przeprowadzić go z głową?

 

Zestawienie zostało przygotowane w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych przez EWG (Environmental Working Group) – amerykańskiej organizacji non profit, specjalizującej się w badaniu środowiska pod kątem zawartości substancji toksycznych. 

Warto skorzystać z tej podpowiedzi, gdyż dostające się do organizmu człowieka pestycydy mogą mieć działanie rakotwórcze i zamienić każdy zdrowy, pożywny posiłek w niebezpieczne danie!

 

A oto zdrowa, złota piętnastka:

 

1. Awokado

źródło: www.pixabay.com

 

Badania przeprowadzone na awokado przez EWG pokazały, że zaledwie 1% tych warzyw dostępnych w sklepach zawiera jakiekolwiek pestycydy, co było zaskoczeniem nawet dla samych badających.

 

2. Grejpfrut

źródło: www.pixabay.com

 

3. Melon miodowy

źródło: www.pixabay.com

 

4. Melon kantalupa

źródło: www.pixabay.com

 

5. Groszek cukrowy

źródło: www.pixabay.com

 

W przypadku cukrowego groszku, warto podobno na wszelki wypadek najpierw go zamrozić. Zyskamy wtedy pewność, że jest w pełni czysty od chemikaliów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (62 głosów, średnia: 4,81 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  19 lipca 2017 12:01

  Grejfrut na 2. miejscu, i cebula w czołówce… super!

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe nungal
  nungal  20 lipca 2017 12:39

  Na szczęście mam nieograniczony dostęp do super ekologicznych warzyw, więc od późnej wiosny do wczesnej jesieni problem chemii w owocach i warzywach mam z głowy 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.