Olejki – lekarstwo na osłabione i matowe włosy

Aby mieć mocne i lśniące włosy, warto sięgnąć po sposoby od stuleci stosowane czyli olejowanie włosów olejkiem rycynowym – i nie tylko. Włosy wielu Europejczyków są osłabione i wypadają również ze względu na zanieczyszczenia w powietrzu, silną klimatyzację i inwazyjne zabiegi fryzjerskie. Prostowanie, suszenie mechaniczne oraz chemiczne kosmetyki nie pozostają bez wpływu na ich stan.  W Europie znajomość zastosowań olejków jest zaledwie okruchem tego, co wiedzą o nich ludzie żyjący na Wschodzie. Europejki stosują domowe maseczki na włosy. Kobiety orientu zaś czerpią z dobroczynnych właściwości tych naturalnych substancji oleistych. Dzięki regularnemu stosowaniu olejków ich włosy są miękkie w dotyku i zachwycają blaskiem.

Olejowanie włosów

Na kondycję włosów wpływa stan naszego zdrowia i stosowana dieta. Wszelkie choroby, zachwiana równowaga hormonalna, niedobory pokarmowe itp. mają odzwierciedlenie w wyglądzie włosów. Na ich kondycję ma wpływ także stres, z którym mamy bardzo często do czynienia.

– Oleje zawierają w sobie to, co najlepsze w roślinach: dobroczynne kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały. Podczas olejowania składniki te transportowane są wprost do cebulek włosowych, dzięki czemu włosy rosną zdrowe i mocne. Olej uzupełnia również ubytki w łuskach włosowych, sprawiając, że włosy stają się elastyczne, a końcówki przestają się rozdwajać. Nawet przesuszone i matowe włosy nabierają zdrowego wyglądu i pięknie lśnią – mówi Beata Patacz, doradca klienta ze sklepu z kosmetykami naturalnymi Helfy.pl

Olejek ma także dobry wpływ na skórę głowy, gdyż działa na nią odżywczo, zapobiegając niszczeniu cebulek włosowych i przeciwdziałając łupieżowi. Osoby, których włosy są suche i matowe, z pewnością powinny spróbować oleju kokosowego, który nazywany jest „królem olejów”. Szczególnie warto stosować go na rozdwajające się końcówki. Naturalny olej kokosowy oferuje m.in. KTC i Cosmoveda, to także Vatika marki Dabur czy Parachute Marico. Po nałożeniu oleju na włosy wystarczy ubrać na głowę czapkę lub owinąć głowę ręcznikiem na dowolny czas (nawet na całą noc – im dłużej tym lepiej). Potem wystarczy umyć głowę szamponem. Olej kokosowy łatwo się zmywa, dlatego nie trzeba się obawiać, że włosy po nim będą tłuste. Po takiej kuracji będą miękkie w dotyku i sypkie. Naturalnym remedium na matowe, suche i zniszczone włosy jest także olej migdałowy, niezwykle lubiany przez Włoszki. Aby odżywić osłabione kosmyki, wystarczy wetrzeć w nie olej migdałowy, pozostawić na głowie przez po pół godziny i następnie umyć szamponem. Po takim zabiegu włosy będą nawilżone, błyszczące i bardziej miękkie. Można spróbować także sposobu naszych babć: nałożyć na włosy jogurt lub zsiadłe mleko lub ucieraną maseczkę (oliwa z oliwek z jajkiem lub miodem). Wystarczy pozostawić je na włosach na około pół godziny, a następnie umyć głowę szamponem.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (178 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Masza  16 sierpnia 2013 17:27

    Od jakiegoś czasu serwuję moim włosom olejowanie,spektakularnych efektów jeszcze nie ma,aczkolwiek już zauważyłam znaczną poprawę.
    Ostatnio gdzieś czytałam o olejku migdałowym,muszę spróbować.

    Odpowiedz
  2. mig_20  17 sierpnia 2013 12:41

    Nakładam oleje od 3 miesięcy raz w tyg i widać już małe efekty zwłaszcza na końcach, a co do olejku kokosowego to muszę wypróbować bo słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii

    Odpowiedz
  3. Megi  4 kwietnia 2014 14:01

    Bardzo fajne olejki do włosów ma firma L’biotica Biovax naturalne oleje argan, makadamia i kokos pod nazwą eliksir wygładzająco- nawilżający. Efekt to zdrowo wyglądające włosy, gładka struktura włosów. Bardzo polecam:)

    Odpowiedz
  4. Kociak  8 listopada 2016 07:47

    Polecam produkty Pilomax.

    Odpowiedz
  5. Myrcella  16 grudnia 2016 09:32

    Uwielbiam olejowanie. Moim ulubieńcem jest olej lniany. Świetnie działa i nie kosztuje dużo. Włosy się nie rozdwajają, są miękkie i błyszczące. Dodatkowo można go pić i też daje korzyści

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany