Olejki eteryczne – afrodyzjaki

Miłość ma różne oblicza, potrafi być namiętna, płomienna, spokojna, delikatna i cicha, duchowa i cielesna. Opiewana przez poetów i pisarzy, malowana i rzeźbiona. Od stuleci specjaliści od ziół i różnego typu medykamentów poszukiwali substancji, które mogłyby rozbudzić zmysły przyszłych kochanków. Pachnące esencje, naturalne substancje do picia, wąchania lub choćby noszenia przy sobie miały zmiękczyć serca i rozpalić ogień miłości.

zakochana para

 

NAJLEPSZE Z OLEJKÓW – AFRODYZJAKÓW

Do grupy cudownych środków, które także i teraz mogą rozwiązać niektóre z miłosnych problemów, należą również wybrane olejki eteryczne, określane często mianem łagodnych afrodyzjaków. Afrodyzjak to roślina, lek lub środek, który ma pobudzić popęd płciowy. Nazwa pochodząca z języka greckiego – aphrodisiakós oznacza „kamień mający pobudzać seksualnie” i aphrodisios oznaczający „rozkosz płciową”, a związana jest z imieniem greckiej bogini miłości Afrodyty.

Olejki eteryczne – afrodyzjaki, mogą być używane w zaciszu domowego ogniska przede wszystkim w tak zwanej aromaterapii w powietrzu. Do miseczki kominka podgrzewanego świeczką, wlewamy wodę oraz wybrany olejek bądź mieszaninę olejków. Zazwyczaj stosuje się, w zależności od wielkości pomieszczenia, od pięciu do dziesięciu kropli olejku, raz bądź dwa razy dziennie. W ten sposób rozpylamy olejki z wodą uzyskując w powietrzu piękny, przemawiający do naszych zmysłów zapach.

Olejek goździkowy z pąków

posiada korzenny „piernikowy” zapach. W krajach arabskich nowożeńcy, przed nocą poślubną, namaszczali swe ciała wonnym goździkiem, który miał ich uwolnić od nieśmiałości i poczucia wstydu. Olejek ten działa antyseptycznie, przeciwbólowo i pobudzająco. Stosowany jest między innymi w zmęczeniu umysłowym, apatii i depresji, ale też przy bólach reumatycznych i artretyzmie.

Olejek kopru włoskiego

Z południowej Europy, Indii i Japonii  pochodzi olejek kopru włoskiego, o charakterystycznym, świeżym, przyprawowym zapachu. Pomaga w zaburzeniach gastrycznych, otyłości, problemach menopauzy, działa moczopędnie, reguluje gospodarkę płynami w organizmie oraz hormonami u kobiet.

Olejek rozmarynowy

Ziołowy zapach posiada, jeden z najcenniejszych w aromaterapii olejków – olejek rozmarynowy. Usuwa zmęczenie fizyczne i umysłowe, stosowany jest przy zaburzeniach pamięci, zmiennym ciśnieniu krwi, problemach związanych z menstruacją, migrenach, bólach mięśni, infekcjach skóry i reumatyzmie. Działa pobudzająco, antyseptycznie, przeciwzapalnie, odmładza i wzmacnia system immunologiczny.

Olejek różany

Do najdroższych olejków należy, otrzymywany przez destylację kwiatów róży z parą wodną, olejek różany, o kwiatowym, szlachetnym i słodkim zapachu. Podobnie jak olejek rozmarynowy, ma duży zasięg oddziaływania. Uspokaja, obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca. Działa przeciwbólowo, oczyszcza i odmładza organizm, doskonale radzi sobie z nieregularną menstruacją i problemami menopauzy. Wskazany jest między innymi przy depresji, bezsenności, napięciu nerwowym, bólach głowy, zaburzeniu krążenia, bezpłodności, kłopotach z pękającymi naczyniami krwionośnymi i przesuszeniu skóry.

Olejek ylangowy

pochodzi z Indonezji. Posiada kwiatowy, zmysłowy i słodki zapach. Łagodzi napięcia nerwowe, obniża ciśnienie krwi, a także zmniejsza przetłuszczanie się skóry. Używany jest przy depresjach, stanach lękowych, napięciu nerwowym, stresie i zaburzeniu krążenia.

Olejek sandałowy

Do najcenniejszych olejków aromaterapeutycznych, a także najbardziej poszukiwanych składników zapachowych w perfumerii należy, pochodzący z Indii, olejek sandałowy. Ma działanie uspokajające i dezynfekujące. Najczęściej stosowany jest przy depresjach, napięciu nerwowym, bezsenności, napięciu seksualnym, zaburzeniach przedmenstruacyjnych, problemach menopauzy, zaburzeniach gastrycznych, podrażnieniach gardła i zapaleniu skóry.

6 korzyści z olejowania włosów

6 korzyści z olejowania włosów

Twoim włosom brakuje blasku, nawilżenia i miękkości? Twoje misternie układane fryzury damskie wyglądają koszmarnie? Uratują je olejki! Sprawdź, jakie 6 korzyści przynosi włosom regularne olejowanie włosów. Korzyści z olejowania włosów - Olejki mają uniwersalną formułę

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (258 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. m258  5 stycznia 2013 22:05

    mi by sie chyba ten przydał najbardziej Olejek ylangowy

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany