Nowa kolekcja Medicine z mrocznymi grafikami Kai Renkas!

Słynąca z oryginalnych i ekstrawaganckich projektów oraz współpracy z polskimi twórcami marka Medicine wprowadziła właśnie do swoich sklepów najnowszą kolekcję, będącą owocem kooperacji firmy z graficzką młodego pokolenia, Kają Renkas. Specjalizująca się w plakacie artystka wykorzystuje w swoich projektach stare fotografie i ryciny techniczne z przełomu XIX i XX wieku, tworząc mroczne kolażowe kompozycje z dużą dawką abstrakcyjnego humoru! Zobacz, jak prezentuje się nowa kolekcja Medicine!

nowa kolekcja medicine

Nowa kolekcja Medicine z mrocznymi grafikami Kai Renkas!

Zobacz także: Nowa kolekcja ONLY jesień-zima 2016/2017

W limitowanej autorskiej kolekcji Kai Renkas dla kobiet i mężczyzn znajdziemy T-shirty z grafikami artystki w postaci printów (m.in. z zabawną gromadą pszczół i much) oraz bluzy z naszywkami, nawiązujące do techniki łączenia pozornie niepasujących do siebie elementów, jaką Renkas wykorzystuje na co dzień w swojej pracy. Ta kolekcja stanowi niezbity dowód na to, że w naszym codziennym zabieganym życiu możemy obcować ze sztuką w każdej sytuacji!

Kaja Renkas jest absolwentką wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Posiada tytuł doktora z zakresu plakatu i grafiki. Zdobyła też wiele nagród i wyróżnień w dziedzinie tworzenia plakatu, a jej prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach na całym świecie (m.in. w Niemczech, Japonii, Finlandii, Francji, Czechach, Iranie, Rosji czy na Węgrzech).

Technika artystki polega na przerysowywaniu bądź przeskanowywaniu ciekawych detali zaczerpniętych ze starych zdjęć i rysunków technicznych, a następnie na łączeniu ich w zaskakujących kombinacjach z elementami własnego malarstwa. Pozwala to osiągnąć efekt zabawnych, zaskakujących, a jednocześnie mrocznych kolaży, które z pewnością przypadłyby do gustu Timowi Burtonowi!

 

Zapraszamy do galerii Nowa kolekcja Medicine z mrocznymi grafikami Kai Renkas!

Czy wybierzecie się do Medicine po którąś z zaprezentowanych tu koszulek lub bluz? A może zamierzacie sprezentować taki T-shirt jakiemuś wielbicielowi czarnego humoru? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  10 stycznia 2017 11:16

  Fajna bluza

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe AnnStyl
  AnnStyl  10 stycznia 2017 15:34

  Przyznam, że bardzo przychylnym okiem patrze na tą twórczość i dość pozytywnie ją oceniam. Jest to oczywiście dość specyficzne podejście do tematu ale dość ciekawe. Zapewne zwolenników tego typu odzieży będzie sporo.

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe Jaworka
  Jaworka  12 stycznia 2017 21:50

  Tego typu odzież nie dla mnie choc nie przeczę że podoba mi się

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.