Modne torebki wieczorowe – minaudière, które przyciągną wzrok

Dla wszystkich  fashionistek mamy propozycję na niecodzienne torebki wieczorowe  - zwykle prostokątne, bogato zdobione miniaturki, które są bardzo trendy w sezonie jesień zima 2013/2014. Nazywamy je minaudière. Są to mini torebki traktowane jako rodzaj biżuterii o bardzo małym rozmiarze, do których zmieścimy (w najlepszym wypadku) tylko szminkę, okulary, klucze i chusteczkę. Ich głównym zadaniem jest zdobić, podobnie jak i biżuterii, którą nosimy. Pomimo ich filigranowości i absolutnie niepraktycznych rozmiarów, kobiety zakochały się w tych małych dziełach sztuki już dawno.

torebki-wieczorowe-jesien-zima-2013-2014

Do mody wprowadził  je jubiler Charles Arpels z Van Cleef & Arpels. Zaraz po nim wielu innych jubilerów i projektantów Haute Couture stworzyło własne modele tej torebki.

Minaudière występują w różnych kształtach. Tutaj często znajdują ujście najbardziej śmiałe pomysły i marzenia projektantów. To, co tworzą, zadziwia czasami i porusza do głębi.  Gdy zobaczysz dzieło sztuki stworzone na przykład przez Judith Leiber, nigdy tego nie zapomnisz. Z torbą w kształcie jaguara w dłoni zawsze będziesz w centrum zainteresowania.

minaudiere-torebka-wieczorowa_1

Judith Leiber

minaudiere-torebka-wieczorowa_3

Judith Leiber

Rauwolf  ma inny punkt na podkreślenie indywidualności właścicielki torebki. Kristine Johannes, projektant tej marki, zdecydował się na lakierowane lub matowe pleksi zamiast egzotycznej skóry czy tkaniny z koralikami. Minaudière od Rauwolfa  występują w graficznych kształtach, które otaczają pewną aurą tajemniczości i filozofii te małe damskie torebki.

minaudiere-torebka-wieczorowa_2

Rauwolf

Jeśli twoją  pasją są książki, to teraz masz szansę demonstracji swoich zainteresowań. Minaudière projektantki Olympii Le Tan  to okładki książek. To doskonały sposób, aby jednocześnie wyglądać pięknie i inteligentnie (co, nie jest niemożliwe). Ludzie będą podziwiać twój wyrafinowany gust i mogą nawet poprosić Cię o opinię na temat danej książki. Miejmy nadzieję, że Olympia Le Tan umieściła krótkie streszczenia wewnątrz torebki, w przeciwnym razie możesz poczuć się zażenowana.

minaudiere torebka wieczorowa jesien zima 2013 2014

Charakterystyczny uchwyt torebki to jak podpis w przypadku minaudière od Alexandra  McQueena. Czaszki wieńczące uchwyt, przeznaczone są do ochrony nie tylko zawartości  torby, ale i właścicielki. Z pewnością można użyć jej jako podręcznej broni do walki ze złodziejem, gdy wracasz z nocnej imprezy.

minaudiere torebka wieczorowa jesien zima 2013 2014 (1)

Niezależnie od tego, jaki wzór czy kolor wybierzesz, znajdziesz w sklepach wiele minaudière, które przypadną ci do gustu. Sprawdź naszą galerię zanim wyruszysz na ekscytujące poszukiwania tej jedynej torebki – kompletnie niepraktycznej, ale jakże pięknej i najmodniejszej na wieczorne party w tym sezonie.

Galeria: torebki wieczorowe jesień zima 2013 2014

GD Star Rating
loading…

Modne torebki wieczorowe – minaudière, które przyciągną wzrok, 4.9 na 5 w oparciu o 12 głosowań

tagi: | moda jesień zima 2013 - 2014 | torebki |
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce


Podziel się

2 komentarzy na temat Modne torebki wieczorowe – minaudière, które przyciągną wzrok

  1. bbo 28 września 2013 at 12:07

    Torebka-telefon i torebka-muszla, bardzo oryginalne.

    Odpowiedz
  2. Masza 28 września 2013 at 13:18

    Jak ja kocham wszelkie torby,torebki i takie niepraktyczne torebeczki.Niektóre śliczne.Telefon jako torebka rzeczywiście dotąd się nie spotkałam.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


2 × = osiemnaście


Zobacz nas na Google Plus
Dołącz do nas na Facebook
Konkursy

Portal KobietaMag.pl - jako jedyny aktualnie portal kobiecy proponuje swoim czytelnikom unikatowy system zdobywania nagród za czytanie:

Za każde odwiedziny naszego portalu dostajecie punkty, które gromadzą się na Waszym koncie.

Te punkty są Waszą walutą, którą płacicie za przedmioty na aukcjach. NIE MA ŻADNYCH INNYCH OPŁAT za przedmioty wystawione na aukcjach. Kto ma najwięcej punktów (czyli odwiedzał nas codziennie) ma szansę wylicytować dany przedmiot na aukcji. Dodatkowo przyznajemy punkty za komentarze, artykuły, aktywność w części społecznościowej. Po zakończonej aukcji, bez żadnych opłat wysyłamy przedmiot zwycięzcy licytacji.

Nagrody