Kobiecy orgazm i jego sekrety

Według najnowszego badania na temat satysfakcji Polaków z życia seksualnego przeprowadzonego na zlecenie marki Durex aż 51% [1.] z nas szuka informacji o sposobach osiągania orgazmów w Internecie. Co podpowiada sieć? Magiczny punkt G, instrukcja obsługi kobiecego ciała w kilku prostych krokach czy też pozycja idealna. Dotknij tu, powiedz to, a doprowadzisz każdą kobietę do rozkoszy. Jednak jak się okazuje, kobiecy orgazm to bardziej złożona kwestia…

1. Źródło danych:  Ogólnopolskie „Badanie satysfakcji z życia seksualnego Polaków”, styczeń 2017 r. Przeprowadzone na reprezentatywnej grupie przez ARC Rynek i Opinia dla Durex Polska.

kobiecy orgazm

Kobiecy orgazm i jego sekrety

Zobacz także: Dlaczego seks jest ważny dla związku? Poznaj 6 powodów

 

Orgazm z Wenus 

Kobiety najczęściej osiągają orgazm poprzez stymulację łechtaczki, na drodze masturbacji albo seksu oralnego. Mogą go również doświadczyć podczas penetracji pochwy, seksu analnego, w wyniku pieszczot piersi, a także tylko poprzez wyobrażenie, czy sen. Orgazmy doświadczane w wyniku bezpośredniej stymulacji łechtaczki są subiektywnie określane przez kobiety jako bardziej intensywne, ale krótsze, a te w wyniku penetracji, jako mniej intensywne, ale dłuższe. U kobiet, w przeciwieństwie do mężczyzn, nie występuje tzw. okres refrakcji, w którym organizm jest niezdolny do kolejnego szczytowania. Kobiety mogą osiągać orgazm podczas jednego stosunku od 3 do 5 razy. Warunkiem jest brak spadku poziomu podniecenia poniżej fazy plateau, którą charakteryzuje wzrost ciśnienia, przyśpieszony oddech i bicie serca oraz zwiększone napięcie mięśni.

 

Kochanie, sprawdzam!

5% mężczyzn było pewnych, a 25% miało podejrzenia, że ich partnerka pozorowała swoją rozkosz. Tymczasem udawać orgazm zdarzyło się 39% kobiet. Większość z nich robi to dość często. Dlaczego? Powodów jest wiele. Czasem wynika to z tego, że nie chcą sprawić partnerowi przykrości albo chcą, żeby poczuł się dobrze. Innym razem jest to sposób na szybsze zakończenie stosunku, na który nie mają ochoty. Bywa także, że kieruje nimi obawa, iż partner się zezłości lub obrazi. Kobiety są utwierdzane w poczuciu, że brak orgazmu nie jest w porządku. Co ciekawe, mężczyźni nie są automatycznie zaprogramowani na orgazm. Im też zdarza się go… pozorować. 13% z nich udawało szczytowanie, choć większość tylko kilka razy w życiu.

Przekonanie lansowane w mediach, że każdy seks powinien kończyć się orgazmem sprawia, że osoby wstydzą się, że orgazm trudno jest im osiągnąć i dlatego decydują się go udawać. Obowiązujące wzorce społeczne wprowadzają szereg często nierealistycznych oczekiwań dotyczących naszego życia seksualnego. Podczas, gdy różne badania wskazują na to że, 15-25 % kobiet nie ma możliwości osiągnięcia orgazmu podczas tradycyjnego stosunku i często potrzebują one innych form stymulacji – komentuje dr Daniel Cysarz, seksuolog, psychoterapeuta, ekspert marki Durex.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (82 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. Zdjęcie profilowe martucha180
    martucha180  23 marca 2017 08:24

    Statystyki ponoć nie kłamią…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.