Ekspert radzi: jak zatrzymać wypadanie włosów? Odwiedź trychologa!

Wypadające włosy to obecnie problem dużej części społeczeństwa. Nieodpowiednia dieta, stres, przyjmowane leki lub przebyte choroby stają się przyczyną szpecących zmian na skórze głowy, z którymi bardzo trudno jest walczyć samodzielnie. Jeżeli łysienie jest także Twoim problemem, przeczytaj porady eksperta z dziedziny trychologii i dowiedz się, jak zatrzymać wypadanie włosów.

jak zatrzymać wypadanie włosów

Ekspert radzi: jak zatrzymać wypadanie włosów? Odwiedź trychologa!

Zajrzyj również: Wypadające włosy – jak temu zaradzić?

Wypadanie włosów to złożona przypadłość, której przyczyna często tkwi nie tylko w wierzchniej warstwie skóry głowy. Równie często, a może nawet częściej, schorzenie to jest powiązane ze stanem zdrowia pacjenta lub jego złą kondycją psychiczną. W sytuacji, gdy gubieniu włosów nie można zaradzić, stosując dietę bogatą w witaminy i minerały lub przyjmując odpowiednie suplementy, najlepiej udać się do trychologa.

Zadaniem trychologa jest zdiagnozowanie przyczyny problemu i ustalenie strategii przeciwdziałania. Wypadanie włosów często jest tylko symptomem – nawet bardzo ciężkiej – choroby. Może być także skutkiem ubocznym tego, co działo się w naszym życiu np. 3 miesiące temu. Włosy reagują zawsze później, bowiem jest to związane z fazami i cyklem ich wzrostu.

Wstępne badanie trychoskopowe rozpozna symptomy choroby poprzez dokładną analizę stanu skóry głowy, cebulek włosów, schorzeń powiązanych ze skórą głowy. Specjalista może wtedy zasugerować badania laboratoryjne jak również skierować pacjenta na dodatkowe konsultacje medyczne. Na końcu dobiera odpowiedni dla niego, indywidualny sposób pielęgnacji włosów.

 

 

jak zatrzymać wypadanie włosów

Anna Kuznetsova, specjalista trycholog

Ekspert radzi: jak zatrzymać wypadanie włosów? Odwiedź trychologa!

Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się pacjenci?

– Większość moich pacjentów to kobiety. Dla nich włosy to prawdziwy skarb. Ponadto bardziej niż mężczyźni przykładają wagę do swojego wyglądu. Wiele z nich cierpi niestety z powodu utraty włosów,co może prowadzić nawet do depresji. Jeśli kobieta przechodzi chemioterapię, częstokroć bardziej martwi ją fakt, że traci włosy, niż to, że jest poważnie chora. Dlatego też, w pracy trychologa holistyczne, kompleksowe podejście do pacjenta to absolutna podstawa. Należy pamiętać, że wsparcie psychiczne odgrywa duża rolę – mówi Anna Kuznetsova, specjalista trycholog.

Nie polecam jednak zajmować się samoleczeniem i diagnostyką przy pomocy informacji wyszukanych w książkach czy Internecie.

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u trychologa?

Ważne jest, by na pierwszą wizytę przyjść w dobrym nastroju i z pozytywnym nastawieniem do specjalisty. Problemy z włosami (o czym nie każdy wie) często zaczynają się nie na czubku głowy, ale w jej wnętrzu, powodowane stresami i zmartwieniami. Ponadto przed wizytą u trychologa należy odpowiednio przygotować włosy. Muszą być one nie tylko czyste, ale także wolne od wszelkich kosmetyków do stylizacji, odżywek lub balsamów. Warto również stworzyć i przynieść ze sobą listę niepokojących objawów i dolegliwości związanych z włosami oraz skórą głowy. Pozornie błahe symptomy mogą okazać się kluczowe przy określaniu diagnozy. Warto też mieć ze sobą aktualne wyniki krwi – dodaje Anna Kuznetsova, specjalista trycholog.

Pamiętajmy, włosy są zawsze odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia. Aby były w dobrej formie należy najpierw wyeliminować przyczynę ich złej kondycji. Często leczenie jest długotrwałym procesem, wymagającym wiele cierpliwości i systematyczności. Ważną rolę w leczeniu włosów oprócz terapii trychologicznej odgrywają prawidłowe żywienie, hormonoterapia, właściwa suplementacja oraz optymalnie dobrane preparaty pielęgnacyjne.

Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów pomagam osiągnąć i – co najważniejsze – utrzymać wymarzone efekty, tak, aby włosy były powodem do dumy, a nie do zmartwienia – dodaje Kuznetsova.

 

Materiał został przygotowany we współpracy ze specjalistą trycholog z kliniki Dr Beaty Dethloff – Anną Kuznetsovą.

 

 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (58 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  10 stycznia 2017 11:22

  Tylko gdzie takiego specjalistę znaleźć?

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe martus2833
  martus2833  10 stycznia 2017 11:38

  Mnie pomogło łykanie biotyny. Wychodzi wiele taniej niż reklamowane (i nie zawsze skuteczne) suplementy diety.

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe muhomorek
  muhomorek  10 stycznia 2017 17:27

  W zeszłym roku trafiłam na dofinansowany program badań u trychologa. Wizyta przebiegła bardzo poprawnie, niestety nie rozwiązała problemu. Jedyne co mi przepisano to szampony specjalistyczne marki, z którą pani trycholog miała umowę. Trzeba starannie dobierać specjalistów:)

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe ewa1776
  ewa1776  12 stycznia 2017 10:46

  Polecam siemie lniane na porost włosów. Wypadania nie zatrzyma, ale przyśpieszy wzrost nowych. No i siemie ma też inne cenne właściwości. Polecam poczytać.

  Odpowiedz
 5. Zdjęcie profilowe SkrybaDiabla
  SkrybaDiabla  21 lutego 2017 00:52

  u mnie wypadanie włosów spowodowane jest niedoczynnością tarczycy ….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

?>