Ekspert radzi: jak wybrać aparat na zęby dla osoby dorosłej?

Marzysz o równych pięknych zębach, ale kiedy pomyślisz o założeniu aparatu ortodontycznego, nachodzą Cię obawy o to, jak będziesz wyglądać i ile będzie trzeba zapłacić za leczenie? Twój aparat nie musi wyglądać jak tradycyjne metalowe kwadraciki okalające wszystkie widoczne w uśmiechu zęby – teraz masz do wyboru więcej opcji niż kiedykolwiek! Przeczytaj porady eksperta i dowiedz się, jak wybrać aparat na zęby, by czuć się komfortowo, a po terapii długo cieszyć się zjawiskowym uśmiechem!

jak wybrać aparat na zęby

kolaż własny redakcji, znak zapytania pobrany z: www.pixabay.com

Ekspert radzi: jak wybrać aparat na zęby dla osoby dorosłej?

Przeczytaj także: Aparat, licówki, implanty, czyli co zrobić by mieć idealny uśmiech gwiazdy filmowej?

 

Wielu dorosłych wstydzi się swoich zębów

Niestety nie każdy rodzi się z idealnym uśmiechem, jednak nie oznacza to, że jest on poza naszym zasięgiem. Wiele osób aparat kojarzy z opcją sensowną w przypadku nastolatków. Tak naprawdę nigdy jednak nie jest za późno na założenie aparatu. Dowodzą tego rosnące kolejki dorosłych pacjentów czekających pod gabinetami ortodontów.

Coraz więcej osób decyduje się na korektę wad zgryzu po 30.-40. roku życia, a nawet jeszcze później. Tak naprawdę, jeśli kości są w dobrym stanie i brakuje innych medycznych przeciwwskazań, nie ma górnej granicy wieku przy tego typu zabiegach – aparaty ortodontyczne mogą nosić nawet nasi dziadkowie czy babcie – mówi lek. stom. Robert Białach, ortodonta ze Stankowscy & Białach Stomatologia w Poznaniu.

Jak się okazuje, celem pacjentów jest nie tylko poprawa estetyki uśmiechu.

– Terapia ortodontyczna kojarzona jest na ogół z zabiegiem typowo kosmetycznym, jednak w praktyce prosty zgryz jest warunkiem do ogólnego zdrowia jamy ustnej oraz dobrej kondycji całego organizmu. Nieprawidłowo ułożone zęby mogą bowiem powodować nie tylko kompleksy, ale również bóle głowy często mylone z migreną, ból oczu, zgrzytanie i ścieranie zębów, ich utratę, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach nawet skrzywienie kręgosłupa. Często leczenie ortodontyczne jest również konieczne jako etap wstępny przed leczeniem protetycznym lub wszczepieniem implantów stomatologicznych – wyjaśnia stomatolog.

Specjaliści stomatologii estetycznej podkreślają, że klasyczny aparat ortodontyczny z metalowymi łukami to zaledwie jedna z wielu metod korekty zgryzu, jakie w tym momencie mamy do wyboru.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (99 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe nungal
  nungal  17 lutego 2017 12:35

  Ceny albo warszawskie albo mocno zawyżone, bo w innych dużych miastach spokojnie można założyć np aparat metalowy na jeden łuk o nawet o połowę taniej.

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe AnnStyl
  AnnStyl  17 lutego 2017 13:28

  Dobrze, że moda w tym względzie stała się bardziej tolerancyjna.. Kiedyś trudno byłoby pokazać się dorosłej osobie z aparatem ortodontycznych bez narażenia się na kpinę i wyśmianie. Teraz są takie zgrabne i estetyczne, że nie ma się czego wstydzić.

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe Maya
  Maya  18 lutego 2017 12:43

  Oj chciałabym mieć aparat na zęby… 🙂 Piękny, biały uśmiech to podstawa! Nie tylko ze względów estetycznych. Najbardziej podobają mi się te niewidoczne ale ceny są wysokie.

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  18 lutego 2017 15:57

  Ceny przerażają.

  Odpowiedz
 5. Zdjęcie profilowe marta_12
  marta_12  18 lutego 2017 21:03

  Kiedyś nosiłam i efekty po roku były widoczne. Jednak koszty są dość wysokie, ale na zdrowiu nie należy oszczędzać.

  Odpowiedz
 6. Zdjęcie profilowe Aneta
  Aneta  21 lutego 2017 12:48

  Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad aparatem ortodontycznym, ale u mnie poważnym problemem jest wada zgryzu – a tu ortodonci proponują operację… 🙁

  Odpowiedz
 7. Zdjęcie profilowe Aneta
  Aneta  21 lutego 2017 12:49

  Co do cen – to nawet w Warszawie są one sporo niższe od tych podanych w artykule. Chyba brane były pod uwagę tylko drogie kliniki, na które nie stać zwykłego człowieka 😉

  Odpowiedz
 8. Zdjęcie profilowe Joanna
  Joanna  28 lutego 2017 21:42

  Ceny za sam aparat są zrozumiałe, ale za wizyty kontrolne, naciąganie łuków czy podklejanie ligatur… za to już przegnają.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.