Jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza?

Nikt nie chce występować w roli posłańca złych wieści. Zdarza się jednak, że jesteśmy jedynymi osobami, które znają prawdę na temat jakichś wydarzeń i mamy świadomość, że dla czyjegoś dobra powinnyśmy ją wyjawić. Taka sytuacja często ma miejsce, kiedy przez przypadek dowiemy się, że bliska nam osoba jest zdradzana. Wtedy lepiej przyjąć na siebie ciężar odpowiedzialności i odważyć się przerwać łańcuszek kłamstw misternie spleciony przez jej partnera. Ale jak zrobić to tak, by gest pomocy nie obrócił się przeciwko nam? Jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza? Oto kilka podstawowych zasad!

jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza

źródło: www.pixabay.com

Jak powiedzieć przyjaciółce, że jej chłopak ją zdradza?

Przeczytaj także: Gdy On ma inną…

 

1. Ustal fakty

Zobaczyłaś chłopaka swojej przyjaciółki w kawiarni czy centrum handlowym w towarzystwie innej dziewczyny, ale nie jesteś pewna, co o tym sądzić, bo tak naprawdę tylko rozmawiali? Widziałaś, że on korzysta z Tindera, ale nie wiesz, czy nie robi tego, by pożartować z przyjaciółmi? Nie wyciągaj pochopnych wniosków! Zanim zdecydujesz się powiedzieć o tym przyjaciółce, zdobądź więcej informacji! Tylko niedwuznaczna sytuacja z inną dziewczyną (np. pocałunek czy wspólne wczasy), na jakiej przyłapałaś partnera koleżanki, lub potwierdzone przez kilka innych osób informacje o jego zdradach dają Ci prawo do uznania, że zachowuje się nieuczciwie.

 

2. Daj mu szansę

Jeśli masz pewność, że nieprzyjemna konfrontacja z partnerem Twojej przyjaciółki nie narazi Cię na żadne poważne konsekwencje (takie, jak groźby czy agresja z jego strony), postaraj się sprowokować sytuację, w której znajdziesz się z nim sam na sam i powiedz mu, że o wszystkim się dowiedziałaś. Będziesz mogła wtedy zweryfikować, czy rzeczywiście doszło do zdrady z jego strony (zwróć uwagę – czy jest zaskoczony i plącze się w wyjaśnieniach, czy też mówi poważnie i utrzymuje kontakt wzrokowy; posłuchaj swojej intuicji). Możesz też spróbować zawrzeć z nim „układ” – jeżeli chodziło tylko o flirt, dasz mu szansę i nie powiesz o tym przyjaciółce, ale zaobserwowana przez Ciebie sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy. Bądź jednak czujna i konsekwentna.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (94 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe Aromer0209
  Aromer0209  17 marca 2017 14:15

  Trudna sytuacja nie wiadomo jak postąpić by nie narazić przyjaźni

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe AnnStyl
  AnnStyl  17 marca 2017 22:29

  Raczej bym zachowała dla siebie taką wiadomość. Miłość jest ślepa i przyjaciółka może nie będzie chciała przyjąć takiej niemiłej informacji. A facetowi może przejdzie i będzie między nimi OK. Po co mieszać niepotrzebnie.

  Odpowiedz
  • Zdjęcie profilowe Jaworka
   Jaworka  20 marca 2017 09:56

   To naprawdę sytuacja nie do pozazdroszczenia nie wiem jak bym się zachowała w takiej sytuacji może całkiem nie przekazała bym jej złych wieści ale spróbowała bym wybadać dyskretnie czy mu ufa czy wierzy w jego miłość i wierność oraz delikatnie naprowadzić że może powinna bardziej się przyjrzeć jego zachowaniu i wybadać go.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.