Inspirujące kobiety świata mody: Europa Środkowo-Wschodnia

Kobiety świata mody mają olbrzymi wpływ na trendy sezonów. Wykazują się doskonałym wyczuciem stylu i są trendsetterkami. Wiele z nich ma wschodnioeuropejskie korzenie, a mimo to robią międzynarodową karierę. Ubierają miliony kobiet, dyktują trendy, a ich nazwiska trafiają na okładki najpopularniejszych pism. Poznajcie inspirujące kobiety świata mody z Europy Środkowo-Wschodniej.

inspirujące kobiety świata mody

pixabay.com

 

Oksana Mucha – Ukraina

Oksana Mucha stworzyła jedną z popularnych marek sukni ślubnych. Jej projekty są sprzedawana na całym świecie i cieszą się dużą popularnością. Kluczową rolę w powstaniu firmy „Oksana Mukha” miało wesele projektantki. W czasach, kiedy Ukraina powstawała jako niepodległe państwo, panował deficyt towarów. Oksana nie mogąc znaleźć wymarzonej sukienki, sama ją zaprojektowała i poszła z rysunkiem do krawcowej. Pozytywna reakcja na kreację, sprawiła, że kobieta postanowiła założyć firmę. Zaczęło się od 2 maszyn krawieckich i wynajętego pomieszczenia.

Marka zdobyła wiele nagród, otwierała pokazy mody w Paryżu. Dziś jest jedną z najbardziej lubianych i cenionych firm z branży mody wieczorowej i ślubnej. Jeśli chcesz na swoim weselu wyglądać jak księżniczka – wybierz kreację ukraińskiej projektantki. Każda z jej sukni to unikalne dzieło sztuki. Projektanta chroni życie prywatne i stroni od mediów, dlatego trudno znaleźć jej zdjęcia w Internecie. Obecnie dyrektorem kreatywnym marki jest jej córka, Katarzyna.

Natalia Vodianova – Rosja

Modelka nazywana jest „rosyjskim kopciuszkiem”. Została „odkryta”, gdy sprzedawała na bazarze warzywa i owoce. Jej niezwykła uroda oraz wdzięk, zrobiły takie wrażenie na gigantach mody, że po kilku latach była ozdobą największych marek modowych. Pojawiła się na 70 okładkach Vouge. Vodianowa jest jedną z najlepiej opłacanych modelek na świecie. Występuje w filmach, pojawia się w telewizji. Obecnie ma 4 dzieci i zajmuje się dobroczynnością. Założyła fundację, która pomaga w Rosji dzieciom i biednym.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (59 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.