Idealne postanowienia na 8 marca. Które z nich dotyczą Ciebie?

Według badań 92% z nas nie potrafi wytrwać w realizacji swoich noworocznych postanowień. Jesteś wśród nich? Nie rezygnuj z rozwoju i daj sobie jeszcze jedną szansę. Z okazji najbardziej kobiecego święta w roku – Dnia Kobiet – prezentujemy przykłady na idealne postanowienia. Raz jeszcze, tym razem na spokojnie i bez akompaniamentu sylwestrowych fajerwerków, zastanów się nad tym, czego naprawdę potrzebujesz. Podsuwamy 8 pomysłów na wiosenne zmiany, które dodadzą Ci energii, a zarazem pozwolą żyć spokojniej i po prostu lepiej. Zaczynamy?

Idealne postanowienia

 1. Nie wszystko na raz!

„Codziennie przez godzinę pouczę się dwóch języków obcych”, „Rozpocznę dietę”, „Będę chodzić na siłownię pięć razy w tygodniu” – to tylko wybrane pozycje z Twojej listy planów na nowy rok, które z takim zapałem realizowałaś w pierwszej połowie stycznia? Zastanawiasz się, dlaczego tak szybko zabrakło Ci motywacji? Prawdopodobnie wymagałaś od siebie zbyt wiele naraz lub wybrałaś cele pod wpływem emocji wywołanych przeświadczeniem, że nie wypada nie mieć noworocznych postanowień. Zastanów się na spokojnie, co jest dla Ciebie najważniejsze i zacznij od wyrabiania w sobie tego nawyku. Gdy stwierdzisz, że na stałe wpisał się on w Twój codzienny harmonogram, przejdź do wprowadzania kolejnej zmiany.

 1. Powiem stop wymówkom

Gdy już wybierzesz nawyk, nad którym chciałabyś pracować w pierwszej kolejności, łatwiej będzie Ci działać, gdy podzielisz go na małe kroki. Wyznacz sobie konkretne cele na każdy dzień, na przykład „Nauczę się trzech hiszpańskich słówek” lub „Będę ćwiczyła przez 15 minut”. Takie małe zadania to dobry sposób na walkę z wymówkami. W zestawieniu z dwoma godzinami na dojazd i wizytę w siłowni trudniej przekonać samą siebie do tego, że nie masz 15 minut na ćwiczenia w domu. Zobaczysz, jak wiele satysfakcji będziesz miała z tego, że zwyciężyłaś tę małą bitwę ze zniechęceniem. Prawdopodobnie początkowo będzie Ci się wydawało, że to niewiele, jednak już po kilku tygodniach zdziwisz się, jak dużo można osiągnąć metodą „małych kroków”.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (97 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe Hidari11
  Hidari11  7 marca 2017 14:19

  Jestem za 4 – chcę znaleźć pasję, aby być ciekawszą osobą dla innych i mieć ciekawsze życie dla siebie samej; jestem też za 7- chcę lepiej o siebie dbać, zadbać o paznokcie, przyciąć włosy.

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe ava
  ava  8 marca 2017 09:57

  Krzepiący artykuł 🙂 Nawet drobne kroczki do przodu to już coś 🙂

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe Aneta
  Aneta  8 marca 2017 13:52

  Myślę, że kilka z nich mogłabym przypisać do siebie 😉

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  8 marca 2017 16:43

  Czyli postanowienia noworoczne w odnowionej wersji kobiecej na 8 marca?

  Odpowiedz
 5. Zdjęcie profilowe Jaworka
  Jaworka  9 marca 2017 11:25

  Wiosenne postanowienia to ja zmienię sobie wygląd czas wpaść do kosmetyczki i fryzjera

  Odpowiedz
 6. Zdjęcie profilowe Agnieszka Zapora
  Agnieszka Zapora  14 marca 2017 20:28

  Co roku mamy różne postanowienia i pragniemy wtoczyć je w nasze życie żeby udowodnić sobie że będziemy lepsze .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.