Herbatka ziołowa „Herbapol” wspomagająca laktację

Mając doskonałe rozeznanie potrzeb rynku i profesjonalną wiedzę na temat właściwości ziół specjaliści z pruszkowskiego „Herbapolu” postanowili wspomóc karmiące mamy. Tak właśnie powstała unikalna na polskim rynku herbatka ziołowa dla matek karmiących wspomagająca laktację. Unikalna kompozycja tego suplementu diety to mieszanka czterech znanych i popularnych ziół: owocu anyżu, liści melisy, owocu kopru włoskiego i kwiatostanu lipy. Wykorzystane w tej recepturze zioła były stosowane z bardzo dobrym skutkiem przez całe pokolenia karmiących kobiet i często zalecane nie tylko przez lekarzy, ale także farmaceutów czy położne, jako skuteczny i bezpieczny środek mlekopędny.

WZZ „Herbapol” wspomagająca laktację

Herbatka z Pruszkowa powstała ze starannie dobranych i przebadanych ziół, spełniających surowe standardy farmaceutyczne pod kątem zawartości metali ciężkich, pestycydów i aflatoksyn, tzn. toksycznych metabolitów grzybów. Co ważne: substancje zawarte w tych ziołach przechodzą do mleka matek karmiących i ze względu na właściwości wiatropędne wpływają korzystnie na procesy trawienne u niemowląt, przeciwdziałając wzdęciom i kolkom jelitowym. Dodatek melisy działa uspokajająco na karmiącą mamę w tym wymagającym okresie, a kwiatostan lipy poprawia walory smakowe herbatki.

W pruszkowskim „Herbapolu” postanowiono także zapytać o opinię na temat tego produktu same zainteresowane, czyli karmiące mamy. Specjalnie przygotowaną ankietę od początku br. wypełniło już pond 4 tysiące kobiet, najwięcej w przedziale wiekowym 25 – 35 lat.

Wstępne wyniki są budujące. Okazuje się, że aż 97, 8 proc. w tej grupie podjęło decyzję o karmieniu dziecka piersią, Przy tym od pierwszego tygodnia karmienia herbatkę z Pruszkowa stosuje ponad 57 proc. ankietowanych. Blisko połowa pań (49, 8 proc.) ocenia efekt po zastosowaniu herbatki jako „bardzo dobry”. A skąd dowiedziały się o tym produkcie? Prawie 70 proc. odpowiedziało, że w szpitalu lub przychodni. Większość z tych mam (54, 7 proc.) urodziła dziecko po raz pierwszy, a ponad 63 proc. podaje, iż miała niewiele pokarmu.

A to z kolei wskazuje na rosnącą popularność – czy wręcz już modę – na karmienie piersią. Z pewnością przyczynił się do tego obchodzony cyklicznie Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią oraz coraz liczniejsze konferencje naukowe.  Przygotowane na ten temat materiały informacyjne są dostępne nie tylko w oddziałach położniczych i neonatologicznych, ale także w poradniach czy w coraz bardziej popularnych szkołach rodzenia. Ulotki edukacyjne, specjalne dzienniczki karmienia piersią i próbki produktu sprawiają, że idea karmienia piersią zyskuje coraz większe grono zwolenniczek i że coraz częściej karmiące mamy sięgają po herbatkę laktacyjną z Pruszkowa.

O tym, że na tym polu jest jeszcze sporo do zrobienia świadczy chociażby opinia położnych, które obserwują, że w Polsce aż 70 proc. matek przedwcześnie przerywa karmienie piersią. A przecież – to zgodna i powszechna opinia specjalistów – nie ma właściwie żadnych minusów karmienia piersią. I nie chodzi tylko o sam pokarm matki, bogaty w witaminy i niezbędne składniki odżywcze. Bardzo ważne jest także metoda jego podania, dająca dziecku poczucie bezpieczeństwa i budująca jego więź z matką. Tego nie da się zastąpić butelką ze smoczkiem i zawartością nazywaną często prawdziwym mlekiem.

Gromadzenie opinii na temat herbatki wspomagającej laktację z pruszkowskiego „Herbapolu” trwa nadal. Ankiety są dostępne na stronie firmowej producenta oraz w szpitalach i poradniach położniczych. Uzyskane w ten sposób informacje zostaną opracowane przez specjalistów, a płynące z nich wnioski pozwolą na jeszcze lepsze poznanie problemów i oczekiwań karmiących matek. Uczestniczki ankiety, które wypełnią je i prześlą do Pruszkowa otrzymają od producenta próbkę takiej herbatki.

 

Zobacz także: Idealny biustonosz do karmienia piersią


Prawidłowe żywienie niemowląt

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (96 głosów, średnia: 3,70 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. czecoladca  1 lutego 2012 14:14

    Nie zgodzę się z opinią, że „nie ma właściwie żadnych minusów karmienia piersią”.Ja karmiłam piersią 2 i 9 miesięcy i uważam, że to wspaniały okres w życiu każdej mamy.Ale przyznać trzeba, że jest kilka minusów:
    1.antykoncepcja(niby są pigułki,które można stosować w czasie karmienia ale to przecież też hormon)
    2.nie można się odchudzać
    3.jest się „więźniem” własnego dziecka-jakkolwiek by to nie zabrzmiało

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany