Filmowa podróż przez Polskę: set jetting z naszą kinematografią

Turystyka filmowa (set jetting) staje się coraz bardziej popularna. Wiele ludzi wybierając kierunek wakacji, sugeruje się miejscami, które wykorzystano przy kręceniu ulubionych obrazów. W naszym kraju ten rodzaj turystyki nie jest jeszcze tak popularny jak zagranicą, a mamy przecież całkiem sporo ciekawych lokalizacji, gdzie powstawały znane obrazy! Filmowa podróż przez Polskę to na pewno dobry sposób na ciekawe i atrakcyjne wakacje. Przedstawiamy miejsca, które warto odwiedzić!

Zobacz także: Małe miejscowości nadmorskie – odkryj urokliwe miejsca w Polsce

Kraków

Filmowa podróż przez Polskę

mat.prasowe AccorHotels

W mieście kręcono m.in. serial „Belle Epoque”, komedię romantyczną „Nie kłam kochanie”, kryminał „Vinci”, czy romantyczne „Noce i dnie”. To jedno z najbardziej zasłużonych miejsc w naszej kinematografii. Można w nim znaleźć niezliczoną ilość śladów związaną z kręconymi filmami i serialami.

To w krakowskim Kazimierzu palił się pałac Kaliniec z serialu „Noce i Dnie”, a z Muzeum Czartoryskich znikła „Dama z łasiczką” w genialnym „Vinci”. Zakochani z „Nie kłam kochanie” wyznawali sobie miłość na rynku, a bohaterowie „Belle Epoque” przechadzali się Sukiennicami i ulicami Poselką oraz Św. Marka.

Miasto słynie z wielu urokliwych miejsc, uliczek, kościołów oraz mostów. Zwiedzanie Krakowa śladami filmowych lub serialowych postaci na pewno będzie świetną zabawą, dostarczy wielu wrażeń i przywoła szereg wspomnień.

Trójmiasto

Filmowa podróż przez Polskę

mat. prasowe AccorHotels

W Gdyni kręcono m.in. seriale “Kryminalni” oraz “Czterej pancerni i pies”, w Sopocie – “Ile waży koń trojański”, “07 zgłoś się” czy “Tylko mnie kochaj.” Trójmiasto znane jest też dzięki komediom Olafa Lubaszenki „Sztos” i „Sztos 2”, które na długo zapadły w pamięć miłośników polskiego kina lat 90. i były swego czasu niezwykle popularne.

Nie tylko kwestia scenariusza, reżysera i znanych aktorów zaważyła o sukcesie filmów– swoją rolę odegrała również sceneria Trójmiasta. Kultowy hotel Grand (Sofitel Grand Sopot), dworzec oraz ulice Kordecka w Sopocie czy malownicza Orłowska w Gdyni – to tylko niektóre z miejsc uwiecznionych na obrazach.

 Gdańsk, Gdynia i Sopot to jedne z najciekawszych miejsc na polskiej mapie. Warto zwiedzić je śladami filmowych bohaterów, gdyż może to przynieść wiele niespodzianek. W Trójmieście nie da się nudzić!

Lublin

Filmowa podróż przez Polskę

pixabay.com

Lublin to kolejne filmowe miasto. Powstało tutaj kilkadziesiąt filmów, seriali i dokumentów. W mieście kręcono m. in. „Kronikę wypadków miłosnych”, „Czarne chmury”, „Chopin – pragnienie miłości”, „Ogniem i mieczem” czy „Sensacje XX wieku”.

Miasto grało Warszawę w serialu „Czarne chmury”, przedwojenne Wilno w „Kronice wypadków miłosnych”, a nawet Paryż w filmie „Chopin – pragnienie miłości”. A wszystko dzięki pięknej, unikalnej, zabytkowej architekturze Starego Miasta, której na szczęście udało się przetrwać obie wojny. 

Lubin to urokliwe i warte odwiedzenia miejsce. Na pewno spodoba się fanom historii i wyjątkowej architektury.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (59 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
  1. Zdjęcie profilowe martucha180
    martucha180  22 lipca 2017 22:06

    Dla kinomaniaków w sam raz 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.