Druga randka – co robić, a czego nie robić, żeby jej nie zepsuć?

Wiele mówi się o tym, jak ważne jest zrobienie dobrego wrażenia podczas pierwszego spotkania i długiej konwersacji. Wbrew pozorom wzbudzenie sympatii, a nawet pożądania na pierwszej randce nie jest jednak tak trudne do osiągnięcia, jak mogłoby się wydawać. Kiedy bowiem dwie osoby od pewnego czasu marzą o bliższym poznaniu i wreszcie nadarza się okazja, by pobyć ze sobą sam na sam, zwykle są tak zadowolone ze spotkania, że bez trudu pokazują się z najlepszej strony. Nosząc w sobie wewnętrzny uśmiech, łatwo jest być miłym dla drugiej osoby, zwłaszcza, że nie idą jeszcze za tym żadne zobowiązania czy wyrzeczenia. Poza tym  ulubione tematy obu stron nie zostały jeszcze przemaglowane i możecie być pewni, że zaskoczycie i zainteresujecie siebie nawzajem. Druga randka to już jednak zupełnie inna historia… Jeżeli się na nią umówiliście, ale na samą myśl o tym, czujesz zalewającą Cię falę stresu i napięcia, sprawdź, jak się zachować, żeby jej nie zepsuć!

druga randka

źródło zdjęcia: www.pixabay.com

Druga randka – co robić, a czego nie robić, żeby jej nie zepsuć?

Sprawdź także: Randka – jak się przygotować, na co zwrócić uwagę? Co ubrać na randkę?

 

1. Nie wytwarzaj schematu

Na początku zwróć uwagę na to, w jakie miejsce czy na jaką wspólną aktywność się umówiliście. Chodzi o to, by nie powtarzać schematu z pierwszej randki, takiego jak wyjście na kawę czy piwo – pokażcie, że macie sobie do zaoferowania coś więcej i że macie wiele pomysłów na to, jak spędzać razem czas. Do złych pomysłów zdecydowanie należeć też będzie kino, teatr czy opera (chyba, że planujecie potem pójść gdzieś jeszcze), bo są to miejsca, w których się nie rozmawia – na takie wyjścia przyjdzie czas, kiedy stworzycie stały związek!

 

2. Zapomnij o zapoznawaniu go z przyjaciółmi

Druga randka to czas przeznaczony na lepsze wzajemne poznanie. W żadnym wypadku nie zakładaj więc, że moment ten można doskonale połączyć ze spotkaniem z Twoimi przyjaciółmi. Jakie to wygodne – dwie pieczenie na jednym ogniu i na dodatek będzie tak wesoło i na luzie! STOP! Zapoznawanie chłopaka ze swoim otoczeniem zostanie przez Niego odebrane jako sygnał, że uważasz go już za swojego partnera, przez co zacznie Cię odbierać jako zaborczą kobietę-bluszcz. Co spotka go wtedy na trzeciej randce? Obiad z rodzicami? Oczekiwanie na oświadczyny? A może ślub w Vegas? W dodatku musisz brać pod uwagę, że ludzie, których uważasz za inteligentnych i zabawnych mogą nie przypaść do gustu Twojemu wybrankowi. Wyobraź sobie, jak na Jego ramię osuwa się Twój kolega, który wypił o dwa piwa za dużo, Twoja koleżanka ze studiów medycznych opowiada Mu o sekcji zwłok, w jakiej obie uczestniczyłyście, a przyjaciółka przez pomyłkę nazywa Go imieniem Twojego ex. Chyba jeszcze nie jest na to gotowy, prawda?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (103 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe Aromer0209
  Aromer0209  3 marca 2017 10:28

  Moim zdaniem nie warto iść za takim ogólnie narzuconymi zasadami tylko iść za głosem swojego serca i rozsądku 🙂 postępować zgodnie z sobą samym, bo to decyzja o naszym ewentualnym związku 🙂

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  3 marca 2017 11:48

  Nie spodziewaj się zbyt wiele – chyba najlepsza rada 🙂

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe TheSzmidka
  TheSzmidka  3 marca 2017 16:12

  Randkowanie jest takie skomplikowane….

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe ava
  ava  6 marca 2017 15:27

  Najlepiej się za bardzo nie starać 🙂

  Odpowiedz
 5. Zdjęcie profilowe Jaworka
  Jaworka  7 marca 2017 19:28

  Takie pierwsze randki mam już poza sobą ale jestem zdania że wszystko z umiarem i powoli

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.