Dlaczego warto oczyszczać twarz olejkiem micelarnym?

Demakijaż twarzy to najważniejsza część naszej codziennej pielęgnacji. W Japonii stanowi jeden z głównych punktów w rytuale oczyszczania twarzy. To moment, w którym nie tylko pozbywamy się makijażu, lecz również brudu i kurzu ulicznego, które nagromadziły się na naszej skórze przez cały dzień. Warto zwrócić uwagę by nasz demakijaż był delikatny dla naszej skóry, ale jednocześnie oczyszczał ją dogłębnie. Na rynku znaleźć możemy szeroką gamę produktów do usuwania makijażu. Największą popularnością wśród pań cieszą się mleczka do demakijażu, płyny micelarne, toniki oraz pianki i żele do mycia twarzy. Każdy z tych kosmetyków ma swoje wady i zalety, jednak firma Decleor postanowiła połączyć to co najlepsze w każdym z nich i stworzyła oczyszczający olejek micelarny.

Dlaczego warto oczyszczać twarz olejkiem

Czym wyróżnia się olejek micelarny?

Olejki do twarzy uważane są za jeden z najlepszych sposobów usuwania z niej zanieczyszczeń, cenione za naturalne składniki i delikatność dla skóry, ze względu na swoją tłustą formułą nie są odpowiednie dla każdego.  Oczyszczający olejek micelarny od Decleor przeznaczony jest dla każdego typu skóry. Dzięki znajdującym się w jego składzie micelom oraz olejom i wyciągom z roślin wnika w głąb porów, idealnie oczyszczając skórę z każdego rodzaju zanieczyszczeń a nawet usuwając makijaż wodoodporny. Olej ze słodkich migdałów wchodzący w skład produktu wzmacnia i regeneruje skórę, natomiast dzięki zastosowaniu skwalanu (wchodzącego w skład ludzkiego sebum) pochodzącego z oliwy  z oliwek pozostawia skórę zmiękczoną, odżywioną i ujędrnioną.

Jak stosować oczyszczający olejek micelarny?

Wspomniałam już o japońskim rytuale mycia twarzy, który uchodzi za niezastąpiony do tej pory ideał. W założeniu rytuał ten składa się z pięciu kroków, które najogólniej można by podzielić na trzy części:

  1. Rozpuść
  2. Umyj
  3. Nawilż

Dzięki zastosowaniu olejku micelarnego jednym kosmetykiem możemy wykonać aż dwa z wyżej wymienionych punktów. Olejek idealnie rozpuści nam wszystkie niechciane substancje znajdujące się na twarzy, a następnie pozwala się ich sprawnie z niej pozbyć.
Jak więc wygląda proces demakijażu?

  1. Do wykonania pełnego mycia twarzy wystarczy zwykle jedno naciśnięcie pompki.
  2. Produkt nakładamy na suche dłonie, a następnie okrężnymi ruchami na suchą skórę twarzy i oczu.
  3. Następnie dodajemy odrobinę wody i wilgotnymi palcami wmasowujemy kosmetyk w twarz. Wykonujemy przy tym ruchy wygładzająco-masujące do momentu całkowitego spienienia kosmetyku.
  4. Dokładnie spłukujemy wodą.

Po zastosowaniu produktu możemy od razu nakładać na skórę kremy nawilżające.

Jak udoskonalić swój demakijaż?

Istnieje kilka sposobów by nasz demakijaż był jeszcze lepszy. Jak się okazuje liczą się nie tylko wysokiej klasy kosmetyki lecz również odpowiednia technika.  Oto kilka rad, które sprawią, że usuwanie makijażu stanie się jeszcze szybsze i bardziej komfortowe:

  • jeśli korzystasz z mleczka do demakijażu, nakładaj go zawsze na wilgotny wacik
  • do usuwania makijażu ze skrzydełek nosa i po jego bokach używaj muślinowej ściereczki
  • nie pocieraj oczu wacikiem. Przyłuż na chwile nasączony w kosmetyku wacik do powieki i przytrzymaj, a kosmetyki kolorowe zaczną się rozpuszczać
  • tusz zmywaj tak samo, jak go nakładałaś, tzn.zygzakowatym ruchem
  • usuwając podkład, wykonuj koliste ruchy wacikiem.

Pamiętaj,  że jeśli nie oczyścisz dobrze twarzy, żaden później nałożony krem nie będzie miał szans dostać się do wnętrza skóry i właściwie zadziałać. W dodatku niewłaściwie wykonany demakijaż może mieć duży wpływ na prędkość starzenia się skóry, dlatego warto poświęcić na to wieczorem kilka minut, a im więcej, tym lepiej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (225 głosów, średnia: 4,26 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Anett13  29 kwietnia 2017 10:03

    Hmmm, uwielbiam płyny micelarne, olejków nigdy nie używałam, ale produkt wygląda bardzo ciekawie, chyba muszę spróbować :-).

    Odpowiedz
    • ewalub  4 maja 2017 13:21

      Mam podobnie, płyny bądź czasem żel do mycia twarzy

      Odpowiedz
  2. nilkaa3  29 kwietnia 2017 12:31

    O olejkach do oczyszczania twarzy słyszałam już bardzo dawno, ale nie zdecydowałam się jeszcze na wypróbowanie. Te produkty są dość drogie, a obecnie na swoją pielęgnacyjną rutynę nie narzekam. Ale może kiedyś się skuszę 🙂

    Odpowiedz
  3. martucha180  29 kwietnia 2017 12:53

    Nie słyszałam o olejku do demakijażu twarzy. I chyba nawet nie widziałam w drogeriach albo nie zwróciłam na nie uwagi. Ale rady odnośnie zmywania makijażu bardzo cenne!

    Odpowiedz
  4. Aldona81  29 kwietnia 2017 14:31

    Ciekawy artykuł. Też stosuję płyn. O olejku nie słyszałam. Przy następnej wizycie w drogerii poszukam, na opakowaniu poczytam, sprawdzę cenę i być może kupię😀

    Odpowiedz
  5. janka1312  30 kwietnia 2017 22:20

    na pewno spróbuję!

    Odpowiedz
  6. Kika07645  1 maja 2017 05:54

    Jakoś nigdy szczególnie nie oczyszczalni skory twarzy, używałam żelu do mycia lub po prostu myłam mydłem, jak przeczytałam wypadałoby zadbać jednak bardziej o jednak najbardziej reprezentatywna cześć ciała, ciekawe ile kosztuje to cudo

    Odpowiedz
  7. macierzanka  1 maja 2017 13:15

    Codziennie używam krem miceralny, ale spróbuję również olejku.

    Odpowiedz
  8. Anna Turek  6 maja 2017 08:48

    Bardzo interesujący artykuł chyba właśnie czegoś takiego dla siebie szukałam, ruszam na zakupy.

    Odpowiedz
  9. efffciaa  10 maja 2017 15:40

    O płynach micelarnych słyszałam , ale o olejku nie … Czy któraś z was go używała ? Jaki jest faktyczny efekt po jego użyciu ? Nie przetłuszcza czasami cery ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany