Częste błędy popełniane przez kobiety w ciąży

Ciąża jest okresem nie tylko ogromnej radości, ale także i niepokoju.  Z pomocą wówczas przychodzi rodzina, znajomi czy lekarze. Często też przyszłe mamy zasięgają porad z książek czy internetu. Ogrom tych informacji powoduje, że czasem zostają popełniane różne błędy.

ciaza

Rezygnacja ze szkoły rodzenia

Wiele kobiet uważa zajęcia w szkole rodzenia za stratę czasu. Zaledwie 2% z nich uczęszcza na takie zajęcia. Bierze się to z przekonania, że skoro ich mamy i babcie dawały sobie radę bez tego typu udogodnień to i one sobie bez problemu poradzą.  Często jest to błędne myślenie. Informacje o przebiegu porodu, pielęgnacji noworodka czy zmianach jakie zachodzą w ciele kobiety w ciąży stanowią kompendium wiedzy dla przyszłej mamy.  Mimo tego, kobiety tłumaczą się brakiem czasu, a przecież obecnie nie są koniecznie spotkania stacjonarne, ogólnodostępna stała się także szkoła rodzenia online, umożliwiające pozyskanie wiedzy, która w niedalekiej przyszłości może okazać się bezcenna.

ciazaWłasne metody kuracji

Nie zawsze oczywistym faktem jest, że zażywanie leków bez recepty w okresie ciąży powinno być poddane konsultacji z lekarzem. Należy zatem zwracać uwagę nie tylko na skład zażywanych leków, ale także kosmetyków, które są używane.  Nawet witaminy po których kobieta czuje się źle powinny być zamienione na inne. Często w takich przypadkach wystarczy zakup innych produktów, by móc uniknąć bólów brzucha czy nudności.

Niedobór snu

Okres ciąży powinien być czasem na odpoczynek i regenerację. Często jest jednak inaczej. Dla wielu kobiet dzień jest zbyt krótki by sprostać wszystkim obowiązkom domowym i zawodowym. Lekceważą to, że sen jest niezwykle potrzebny w tym okresie, a jego niedobór, powoduje osłabienie i stres. Należy zatem odnaleźć złoty środek, korzystając z drzemek w ciągu dnia czy po prostu chodzić wcześniej spać.

Nieprawidłowa dieta

Odpowiednia dieta jest niezwykle ważna w okresie ciąży każdej kobiety. Nie należy zatem jeść za dwoje – jak to dawniej uważano. Przekonanie, że dziecko potrzebuje tyle samo kalorii, co przyszła mama jest wielkim błędem. Maleństwu należy przede wszystkim dostarczyć niezbędnych wartości odżywczych, witamin oraz minerałów.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (67 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe Jaworka
  Jaworka  25 września 2016 21:22

  Dla młodych mam jak najbardziej przydatny artykuł przede wszystkim trzeba mieć swojego lekarza i z nim wszystko konsultować jakie witaminy i w jakich ilościach brać

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe nevermind9
  nevermind9  25 września 2016 22:58

  Sama prawda

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe ewalub
  ewalub  26 września 2016 15:12

  Nie chodziłam do szkoły rodzenia. W czasie porodu słuchałam położnej i poszło dość dobrze 🙂

  Odpowiedz
 4. esa  7 października 2016 14:34

  Ogólnie aktywności fizyczna się bardzo w ciąży przydaje, pomaga walczyć z zaparciami, u mnie takie ćwiczenia i dicopeg pozwoliły mi się uporać z tym problemem bardzo szybko.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

?>