Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Paryża

Jeżeli wybierasz się do miasta zakochanych na romantyczną wycieczkę, podróż poślubną lub wyjeżdżasz tam biznesowo, warto wcześniej dowiedzieć się kilku rzeczy. Nawet jeśli lecisz na 2-3 dni załatwić jedynie kilka służbowych spraw, możesz przy okazji zwiedzić kilka miejsc.

Luwr

Luwr

Przygotowanie do wyjazdu

Kilkudniowy pobyt poza domem to dla jednych stres, a dla innych miła odmiana. Niezależnie od celu podróży warto mieć spokojną głowę i pozostawić mieszkanie pod opieką kogoś zaufanego. Samochód najlepiej ulokować na znajdującym się nieopodal lotniska parkingu np.START Parking w pobliżu Okęcia. Pamiętaj o spakowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy oraz sprawdzeniu daty ważności dokumentu tożsamości, którym będziesz się posługiwać.

Plan zwiedzania

Jeżeli twój cel podróży to przede wszystkim zwiedzanie, przygotuj odpowiednio wcześniej plan. Bez niego możesz błądzić i niepotrzebnie tracić czas, często omijając ciekawe zakątki. Ponieważ Paryż ma doskonale rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej bez problemu będziesz przemieszczać się do wybranych miejsc. Bilety można kupować pojedynczo oraz w formie pakietów, dostępne są również opcje na 1, 2 lub 3 doby. Ponieważ jest ich bardzo dużo dostosuj ilość do czasu pobytu – chęć zobaczenia jak najwięcej w jak najkrótszym czasie może skutkować dezorientacją i zapamiętaniem jedynie skrawków z wycieczki.

Wieża Eiffla to kluczowy punkt programu paryskiej wycieczki. Na pierwsze i drugie piętro można wejść schodami, kupując tańszy bilet. Dzięki temu unikniemy stania w długich kolejkach najpierw po bilety a potem do windy. Na 3 piętro (czyli TOP) bilety sprzedawane są tylko do godziny 21. W przypadku opadów śniegu wieża jest zamknięta dla zwiedzających.

Paryż for free

Za darmo w Paryżu możemy zwiedzać wszystkie państwowe muzea (Musee d’Orsay, Centre Pompidou, Pałac Wersalski) w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, natomiast osoby do 26. roku życia mają tam wstęp przez cały rok. Wystawy stałe w muzeach miejskich zobaczymy bezpłatnie przez cały rok. Darmowa wejściówka do Luwru jest przeznaczona dla osób niepełnoletnich (do 18 roku życia po okazaniu dowodu tożsamości) oraz niepełnosprawnych wraz z opiekunem.

Luwr jest zamknięty dla zwiedzających we wtorki oraz 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia. We środy i piątki wystawy są czynne w godzinach 9:00 – 21:45, a w pozostałe dni 9:00 – 18:00.

Zobacz także: Na urlop do Budapesztu

Zapraszamy do galerii z pięknymi miejscami w Paryżu, które warto zwiedzić (najedź kursorem na zdjęcie, aby dowiedzieć się, co ono przedstawia)

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (99 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  26 lutego 2016 14:26

  Na zwiedzenie Luwru trzeba mieć kilka dni, a z tego co wiem, to kolejki do muzeum są gigantyczne. Ale nawet jak się znajdzie chwilę czasu, to choć warto się przejść uliczkami i podziwiać urok miasta i architekturę. A klimat romantyczny gratis 🙂

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe Ewcia
  Ewcia  26 lutego 2016 14:45

  Uwielbiam fotografować i oglądać rewelacyjnie zrobione zdjęcia. Ujęcia są fantastyczne! Paryż jest piękny, ale niestety niespokojny (ze względu na imigrantów) wolę zwiedzać piękne polskie miasta. W tamtym roku byłam w Sandomierzu – przepiękne miasto 🙂 a Paryż zawsze można pooglądać pocztówki (alternatywa 🙂 )

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe Emotikonka
  Emotikonka  26 lutego 2016 15:06

  Zdjęcia zdecydowanie zachęcają 🙂

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe blogujemytestujemy
  blogujemytestujemy  26 lutego 2016 15:43

  Oj wycieczka do Paryża póki co na razie pozostaje moim marzeniem..Miejmy nadzieję,że kiedyś będę mogła je zrealizować

  Odpowiedz
 5. Zdjęcie profilowe lilkawodna
  lilkawodna  26 lutego 2016 15:48

  Paryż moje marzenie. Jedno z wielu ale na pewno najbardziej romantyczne ze wszystkich miejsc na mojej liście. Szkoda, ze ostatnio mało bezpieczne ale mam nadzieję że to się zmieni do czasu spełnienia mojego marzenia..

  Odpowiedz
 6. Zdjęcie profilowe bbo
  bbo  26 lutego 2016 15:56

  Warto w domu opracować sobie przewodnik po mieście, które mamy zwiedzać. Dzięki temu można uniknąć wielu stresów, a także wydatków na komunikację miejską.

  Odpowiedz
 7. Zdjęcie profilowe Melrose
  Melrose  26 lutego 2016 16:18

  Przepiękne fotografie, uwielbiam oglądać zdjęcia tak dobrej jakości. Szczególnie spodobało mi się te przedstawiające alejkę wiodącą do muzeum historii naturalnej. Jestem oczarowana 🙂

  Odpowiedz
 8. Zdjęcie profilowe Aneta
  Aneta  26 lutego 2016 16:23

  Byłam w Paryżu dwa razy, ale jeszcze za małolata, tak więc chętnie pojechałabym tam znów… Tyle pięknych miejsc czeka! Muszę pomyśleć nad takim wypadem 🙂

  Odpowiedz
 9. Zdjęcie profilowe Kaja
  Kaja  26 lutego 2016 16:43

  ciekawy artykuł i bardzo ładne zdjęcia 🙂 Niektóre rady wzięłam sobie do serca, ponieważ niedługo wybieram się na podobną wycieczkę. Paryż przepiękne miasto!

  Odpowiedz
 10. Zdjęcie profilowe Patriszia
  Patriszia  26 lutego 2016 20:35

  Kiedy byłam młodsza marzyłam o romantycznej podróży do Paryża. Architektura jest piękna, ale po ostatnich zamachach w ogóle straciłam ochotę na podróżowanie.

  Odpowiedz
 11. Zdjęcie profilowe nuczka
  nuczka  27 lutego 2016 09:16

  Piękne widoki przyciągają oko, warto sobie pomarzyć, naprawdę zachwycająco, artykuł ciekawy, pomocny w planowaniu wyjazdu, oczywiście plan zwiedzania i wiadomości dotyczące wyjazdu warto opracować 😉

  Odpowiedz
 12. Zdjęcie profilowe
  Żanett  27 lutego 2016 14:43

  Byłam w Paryżu w sierpniu. Wprawdzie było to przed listopadowymi atakami, ale przecież po ataku na redakcje „Charlie Hebdo”. I przyznam szczerze, że 4 dni (19/24 h zwiedzania) to zdecydowanie za krótki czas – wtedy nie mieliśmy czasu myśleć o terrorystach. Do ostatniego dnia, a właściwie ostatniego popołudnia. Otóż, kiedy jechaliśmy metrem na lotnisko, pociąg nagle staną, zablokowały się wyjścia. Serce nam zaczęło walić, a pierwsza myśl była mniej więcej taka: „Zamach w metrze. Zaraz coś wybuchnie”. Nie pomyśleliśmy o tym, że coś się popsuło (a tak było) – pierwsza myśl dotyczyła właśnie bomby. Niestety myślę, że obecnie strach jest jeszcze większy. Niemniej miasto jest piękne i wcale nie trzeba odwiedzać konkretnych miejsc, z których Paryż słynie. To piękno widoczne jest wokół. Równie cudownie było siedzieć pod wieżą na trawie, wcinać bagietkę, zagryzać ją serem pleśniowym i popijać winem z butelki, a kiedy już się skończyło, zwinąć bluzę i umiejscowić ją pod karkiem, aby choć kilka minut się zdrzemnąć 🙂 Takich osób jak my było mnóstwo. Tam, pod tą wieżą, ludzie całymi rodzinami urządzali sobie pikniki. Myślę, że było to równie przyjemne, co wjechanie windą na szczyt wieży za 15 euro 🙂 To tylko jedno ze wspomnień, jakie przychodzi mi na myśl na słowo „Paryż” 🙂

  Odpowiedz
 13. Zdjęcie profilowe marra
  marra  27 lutego 2016 14:44

  Cudowne widoki, zawsze chciałam odwiedzić to miejsce 🙂 Niestety na razie wycieczka do Paryża jest tylko moim marzeniem. Uwielbiam takie romantyczne miejsca.

  Odpowiedz
 14. Zdjęcie profilowe as_sa
  as_sa  27 lutego 2016 17:26

  Jestem zakochana w tym mieście!

  Odpowiedz
 15. Zdjęcie profilowe martus2833
  martus2833  27 lutego 2016 17:31

  Nigdy nie miałam okazji odwiedzić Paryża. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni 🙂

  Odpowiedz
 16. Zdjęcie profilowe esia189
  esia189  27 lutego 2016 19:32

  Paryż to magiczne i wyjątkowe miasto, ale żeby mieć okazje do odczucia tej magii na własnej skórze, trzeba mieć czas na jego zwiedzanie. Nie można tego robić po łebkach, między biznesowymi spotkaniami.

  Odpowiedz
 17. Zdjęcie profilowe aniapeszy
  aniapeszy  28 lutego 2016 10:32

  Paryż to piękne miasto, natomiast mnie zdecydowanie bardziej odpowiada zwykły spacer uliczkami niz stanie w gigantycznych kolejkach aby zobaczyć obrazy (cóż, nie jestem ignorantką kultury, ale znawcą tez nie, więc nie jest to dla mnie jakaś super atrakcja, a argument że trzeba zobaczyć jakoś mnie nie przekonuje). Za to Montmartre, Marais czy kanał Saint Martin to są miejsca bardzo klimatyczne, w których można zobaczyć jak Paryż żyje..

  Odpowiedz
 18. Zdjęcie profilowe Wusia
  Wusia  28 lutego 2016 21:38

  Na tak krótką wycieczkę 2-3 dni to Luwru nie polecam, bo na jego obejrzenie potrzeba kilku dni, natomiast jeżeli ktoś lubi malarstwo, a szczególnie impresjonistów to tylko Musee d’Orsay i oczywiście wieża Eiffla.Widok z niej to jedna z piękniejszych panoram miasta jakie widziałam.Aby poczuć atmosferę artystycznego Paryża polecam Montmarte.

  Odpowiedz
 19. Zdjęcie profilowe efffciaa
  efffciaa  5 marca 2016 16:53

  Paryż jest pięknym miastem ale tylko w tych rejonach , po których oprowadzają przewodnicy , ulicę dalej bezdomni śpią w kartonach , jest brud , syf i potworny smród , ale przewodnik tego wycieczce nie pokaże 🙁

  Odpowiedz
 20. Zdjęcie profilowe kasia87g
  kasia87g  10 maja 2016 09:59

  akurat mam rodzinę w Paryżu i byłam już tam parę razy i zawsze chętnie wracam, wspaniałe piękne miasto, wspaniały klimat, nigdy nie przestanie mnie zachwycać

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.