Pedicure nie tylko przed wakacjami

Wymówek od porządnej pielęgnacji jest bardzo dużo – zazwyczaj mowa tu o kosztach i czasie. Wiele kobiet po prostu nie odczuwa potrzeby zadbania o własne stopy poza kąpielą czy prysznicem. Często wynika to po prostu z niewiedzy co to jest pedicure lub nawet, że po prostu istnieje. Oczywiście niektórzy potrafią samodzielnie zadbać o swoje ciało, jednak wprawna kosmetyczka powinna posiadać więcej doświadczenia i wiedzieć czego nam potrzeba. Należy pamiętać, że efektem naszego zaniedbania mogą być trwałe lub trudne do usunięcia zmiany, których na pewno byśmy nie chcieli z uwagi na walory estetyczne – na plaży, basenie lub innym miejscu, gdzie pojawimy się w większej grupie osób bez skarpetek.

Czym jest pedicure?

Pedicure to nic innego jak zabieg kosmetyczny, któremu poddaje się paznokcie, lecz często również skórę stóp – zwłaszcza pięt. Tak naprawdę profesjonalna tego typu usługa powinna być powierzona specjalistom. Kosmetyczki i podolodzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wszystko zależy od stanu naszych paznokci i możliwych chorób, najczęściej grzybicy. Dlatego zalecają, by uprzednio chronić się przed dolegliwościami – w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. Pamiętaj, że warto również przekonywać do zabiegu mężczyzn, ponieważ pedicure jak często się słyszy, ma niesłusznie renomę „rozrywki dla kobiet”. Troska o zdrowie oraz wygląd, powinna być uniwersalna dla obu płci. Należy dać jasno do zrozumienia naszym partnerom, dzieciom i znajomym, że nie ma nic zniewieściałego w zwyczajnym dbaniu o siebie.

Jak często powinno się wykonywać pedicure? Przyjmuje się, przynajmniej raz w miesiącu. Podczas wizyty Kosmetyczka oprócz usunięcia zrogowaciałego naskórka i zrobienia peelingu może wykonać odprężający masaż stóp.

Domowa troska

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że skóra stóp potrzebuje szczególnej uwagi – głównie ze względu na nawilżenie. W naszym klimacie często naszych stóp nawet nie widać, więc nie zwracamy na ich stan uwagi, jednak często po odsłonięciu ich okazuje się, że skóra jest wyschnięta i popękana. Oczywistym rozwiązaniem są po prostu kremy. Oprócz tego jeśli zażywamy kąpieli należy pamiętać o tym, by dbać o zawartość wody w składniki odżywcze i dokładnie myć palce wraz z paznokciami u stóp. Mocno zrogowaciały naskórek, szczególnie na pięcie warto ścierać przy użyciu peelingów lub pumeksu. Z kolei odciski powinniśmy traktować odpowiednimi plastrami nasączonymi substancją specjalnie przeznaczoną do niwelowania takich zmian. Choć może nam się to wydać niewielkim problemem – część odcisku, którą widzimy to wierzchołek góry lodowej. Pęcherz wypełniony płynem stożkowato wnika w głąb i uciska tkanki, co zaburza ich funkcje. Oczywiście oprócz tego sami możemy wykonać pedicure – taki, na jaki nas stać i jaki potrafimy zrobić.

Rodzaje zabiegów w salonie

Perfekcyjny pedicure nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, gdy mamy kłopoty ze skórą i paznokciami powierzenie naszych stóp fachowym dłoniom, które z wprawą poradzą sobie z problemem. Mówimy wtedy o pedicure leczniczym lub medycznym. Odciski, modzele i wrastające paznokcie to tylko niektóre z możliwych problemów. Musimy pamiętać, że wybierając się do gabinetu nie powinno nas motywować tylko doświadczenie osoby, z której usług skorzystamy – to również sprzęt (przykładowo specjalne klamry zakładane na paznokcie, frezarkę o wysokoobrotową) i preparaty odżywcze lub nawilżające o odpowiednio większej dawce aktywnej substancji przeznaczonej dla konkretnych sytuacji, których sami nie potrafimy tak dobrze określić. Typowo kosmetyczny pedicure z kolei zazwyczaj kojarzymy z hybrydową metodą malowania paznokci – zazwyczaj kolorowym lakierem. Właściwie jest to lakiero-żel, którego nakłada się cztery warstwy utwardzając pod specjalną lampą. Możemy jednak zażyczyć sobie dodatkowo masaż stóp poprawiający jakość skóry oraz krążenie. Masaż jest ważną częścią tzw. pedicure japońskiego, do którego używa się substancji odżywczych zawierających również witaminy. Jest to ciekawe doświadczenie o naukowo potwierdzonych efektach, które utrwalane są na koniec specjalnym pudrem. Możemy również spotkać się z pedicure biologicznym, gdzie nie używa się metalu oraz ogranicza ingerencję w strukturę skóry i paznokci do profilaktycznych zabiegów olejkami, solami zmiękczającymi, szklanymi pilnikami oraz drewnianymi szpatułkami.

Niestety ceny zabiegów mogą się bardzo różnić ze względu na kwalifikacje i dostępny sprzęt, ale jeśli jesteś ciekawa ile kosztuje pedicure wejdź na stronę >> ile kosztuje pedicure? Zabiegi na stopy i ich ceny i przekonaj się o orientacyjnych stawkach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (231 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. beti  28 maja 2017 15:47

    warto dbać ale lepiej robić to samemu w domu bo u kosmetyczki można się czymś zarazić

    Odpowiedz
  2. Jaworka  28 maja 2017 21:10

    Przyznam że nie korzystałam z pedicure u kosmetyczki zawsze robię to sama no i nieźle mi to wychodzi

    Odpowiedz
    • ewalub  29 maja 2017 08:18

      Też zawsze sama robię

      Odpowiedz
  3. martucha180  29 maja 2017 15:45

    Nie wiedziałam, że jest tyle rodzai pedicure’u.

    Odpowiedz
  4. janka1312  29 maja 2017 23:50

    masaż stóp rozmarzyłam się…

    Odpowiedz
  5. efffciaa  10 października 2017 14:51

    Ja robię regularnie przynajmniej co trzy tygodnie w gabinecie kosmetycznym oraz codziennie podczas wieczornej pielęgnacji 🙂 stópki muszą być zadbane – jak i reszta ciała 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany