Jakie jedzenie szkodzi skórze?

Nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki nie zdają się na nic, jeśli nie dbamy o skórę od wewnątrz. Czego jednak powinniśmy unikać w diecie? Jakie jedzenie szkodzi skórze? O tym dowiecie się z poniższego artykułu. 

 cukier

Wszyscy wiemy, jak ważne jest picie odpowiednich ilości wody, by nasza skóra była nawilżona, a organizm szybciej pozbywał się toksyn. Wiemy też, że duża ilość surowych lub gotowanych warzyw sprzyja naszej cerze. Wiele z nas z pewnością słyszało o tym, że silnie przetworzona żywność, tłuste potrawy, potrawy smażone, pikantne i słone mogą powodować wiele problemów z cerą. Poszerzone pory, zwiększenie ilości wydzielanego sebum, opuchnięcie, czy stany zapalne na skórze to przykre konsekwencje nieodpowiedniej diety. Czego jeszcze powinniśmy unikać w diecie? 

 

Jakie jedzenie szkodzi skórze? – Cukier

Cukier nie tylko szkodzi zdrowiu i naszej figurze, ale również może fatalnie wpływać na skórę! Jedną z konsekwencji spożywania za dużej ilości cukru jest… szybsze starzenie się skóry! Otóż cukier wpływa na niszczenie włókien kolagenowych, a  te odpowiadają za młody wygląd skóry i jej elastyczność. Niektórzy twierdzą również, że w mleku mogą znajdować się hormony (zdania są podzielone), które źle wpływają na ogólny stan naszego zdrowia, a to objawia się na skórze. 

Cukier w diecie może również być przyczyna powstawania stanów zapalnych i trądziku. Przyglądając się naszej diecie powinniśmy pamiętać, że znajduje się nie tylko w cukierkach, czekoladzie i batonikach, ale również w innych, przetworzonych produktach. Nie są od niego wolne kawy z popularnych sieciówek, napoje, czy nawet płatki śniadaniowe, których opakowania i reklamy starają się nas przekonać o tym, że są zdrowym posiłkiem na rozpoczęcie dnia.

 

mleko-na-sen

Jakie jedzenie szkodzi skórze? – Nabiał

Niektórzy źle tolerują nabiał w diecie nie będąc tego do końca świadomym. Powracające często wzdęcia mogą być tego objawem. Do tego nabiał, szczególnie krowie mleko może być przyczyną powstawania stanów zapalnych na skórze! Żeby przekonać się, czy rzeczywiście to nabiał jest przyczyną naszych problemów warto zrezygnować z jego spożywania na ok. 2 tygodnie Obserwować w tym czasie swój organizm i stan cery. Jeśli ulegną poprawie, warto nieco ograniczyć jego spożywanie lub wypróbować zamienniki, jak mleko kozie lub z migdałów.  

Nabiał może nie być jedyną przyczyną naszych problemów. Dlatego warto udać się do alergologa i wykonać testy uczuleniowe na różne rodzaje jedzenia. Czasami alergie mogą być mało oczywiste i możemy nie zdawać sobie sprawy z ich posiadania, ale jednocześnie cierpieć na niestrawność, lub mieć problemy ze skórą, włosami i paznokciami. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (158 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...