8 symptomów, że pijesz za dużo alkoholu

Z danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wynika, że w ciągu kilku ostatnich lat liczba Polek między 18. a 29. rokiem życia nadużywających alkoholu wzrosła aż dwukrotnie w stosunku do uprzednich statystyk. Pijemy na wieczornych wyjściach ze znajomymi, na zwariowanych domówkach, uroczystościach rodzinnych, a nawet podczas spotkań z koleżankami „na kawie”, rzadko zdając sobie sprawę, że przyjacielskie toasty zamieniają się w poważny problem. Zastanawiasz się czasem, czy Ty też pijesz za dużo alkoholu? Sprawdź czy obserwujesz u siebie 8 charakterystycznych symptomów!

pijesz za dużo

8 symptomów, że pijesz za dużo alkoholu

Polecamy również: Chcesz być szczęśliwa? Oto 5 zachowań, z którymi powinnaś skończyć!

 

1. Pijesz „dla kurażu”, żeby czuć się atrakcyjniejsza i zdobyć się na odwagę

Jeżeli bez kilku kolejek nie wyobrażasz sobie imprezowania z ludźmi, którym chcesz imponować albo z mężczyzną, który wpadł Ci w oko, to niebezpieczny sygnał – alkohol w większości przypadków odbiera przecież błyskotliwość, jasność umysłu i refleks, bez których nasz wizerunek może tylko tracić. 

 

2. W centrum każdego Twojego weekendu znajduje się… alkohol

Przeanalizuj w głowie wszystkie weekendy z ostatnich dwóch miesięcy. Czy któryś z nich był wolny od alkoholu? Jeżeli nie, to wyraźny symptom alarmowy!

 

3. Pierwszy kieliszek alkoholu wypijasz duszkiem

Jeżeli otwierając butelkę (szczególnie w samotności) czujesz silną potrzebę wypicia pierwszego kieliszka na jeden raz, to niepokojący znak, że Twój organizm potrzebuje natychmiastowej dawki alkoholu.

 

4. Twoi przyjaciele uważają, że masz problem

Podstawowy kłopot z alkoholizmem polega na tym, że osoba nadużywająca alkoholu nie potrafi się do tego przyznać sama przed sobą. Słysząc słowo „alkoholik” wyobrażamy sobie zwykle kogoś w obdartym ubraniu, kto żebrze przed sklepem monopolowym, by zaraz potem kupić sobie najtańszą nalewkę w kartoniku. Tymczasem alkoholikami stają się często ludzie znajdujący się „na szczycie” – biznesmeni, wzięci lekarze, pisarze czy dziennikarze. Jeżeli więc wydaje Ci się, że pijesz tylko „dla rozrywki”, a Twoi znajomi dają Ci do zrozumienia, że jest zupełnie inaczej, posłuchaj ich!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (88 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe ewalub
  ewalub  19 stycznia 2017 08:23

  Uff.., no to nie mam problemu 🙂

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe mama_kazala
  mama_kazala  19 stycznia 2017 21:03

  i pod spodem przepisy na drinki 😀

  Odpowiedz
  • Zdjęcie profilowe Laurka
   Laurka  20 stycznia 2017 19:23

   Hahahah, złośliwość autorów, czy może czysty przypadek? ;)))

   Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe agasam9
  agasam9  19 stycznia 2017 21:42

  Nie ma nic gorszego niż spotkać na ulicy znajomego idącego slalomem 🙁

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe Hidari11
  Hidari11  22 stycznia 2017 19:22

  Niektórzy mówią, że ja też popadam w skrajność, bo ja nie piję w ogóle. 100-procentowy abstynent :).

  Odpowiedz
 5. Zdjęcie profilowe kasiadrozdz
  kasiadrozdz  16 lutego 2017 15:54

  hmmmmmmmmmm no ciekawy artykuł…. ale ja średnio przepadam za alkoholem… umiem bawić się bez niego, co w dzisiejszych czasach jest raczej rzeczą niespotykaną. Teraz nawet dzieci piją alkohol, a co najgorsze za pozwoleniem rodziców

  Odpowiedz
  • Zdjęcie profilowe kasiadrozdz
   kasiadrozdz  16 lutego 2017 15:55

   c to za czasy nastały? a telewizja jeszcze to propaguje puszczając durne seriale typu małolaty, dlaczego ja, trudne sprawy itp itd….. mnóstwo tego teraz jest i ogłupia młodzież…. niestety taka jest prawda…..

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.