5 najbogatszych kobiet świata

Świat wielkich pieniędzy wciąż należy do mężczyzn. Kobiety jednak radzą sobie coraz lepiej. Z roku na rok coraz więcej nazwisk płci pięknej pojawia się w zestawieniach miliarderów. Kim są? Jak zdobyły swoje majątki? Przedstawiamy 5 najbogatszych kobiet świata!

5 najbogatszych kobiet świata

pixabay.com

Zobacz także: Rodzina i kariera

1. Liliane Bettencourt

ranking Forbes: Najbogatsi Ludzie Świata  2017 – pozycja 14

wartość majątku: 39,5 mld USD

branża: kosmetyki

Liliane Bettencourt to najbogatsza osoba we Francji – ekonomistka, bizneswoman i filantropka. Urodziła się w 1922 roku. Miliarderka i jej rodzina są w posiadaniu 30% udziałów w koncernie L’Oreal, założonym przez jej ojca.

Liliane już jako nastolatka pracowała w firmie ojca, mieszając kremy i naklejając etykiety. Po jego śmierci odziedziczyła kosmetyczne imperium, stając się głównym udziałowcem. Utworzyła też Bettencourt-Schueller Foundation, która przyznaje młodym, europejskim naukowcom Nagrodę Liliane Bettencourt Prize w dziedzinie nauk biologiczno-medycznych.

Obecnie mieszka w Paryżu i nie jest już zaangażowana w kierowanie rodzinną firmą. Opiekę nad majątkiem musiała powierzyć córce.

2. Alice Walton

ranking Forbes: Najbogatsi Ludzie Świata  2017 – pozycja 17

wartość majątku: 33, 8 mld USD

branża: handel

Alice Walton jest jedyną córką Sama Waltona, założyciela sieci Wal-Mart. Majątek odziedziczyła po ojcu. Razem z braćmi stoi na czele rodzinnej firmy, jednak sama nie jest zaangażowana w prowadzenie biznesu. Wspiera sztukę. Otworzyła Crystal Bridges Museum of American Art w Bentonville. W zgromadzanej kolekcji znajdują się dzieła sztuki należące wcześniej do niej należące. Wycenia się je na kilkaset milionów dolarów.

To największa filantropka w rodzinie. W 2012 roku oddała ponad 2 miliony dolarów na wsparcie szkół społecznych. Obecnie prowadzi rancho w Teksasie.

3. Jacqueline Mars

ranking Forbes: Najbogatsi Ludzie Świata  2017 – pozycja 26

wartość majątku: 23, 4 mld USD

branża: słodycze

Jacqueline Badger Mars jest już trzecim pokoleniem rodziny Marsów, która stworzyła największą firmę produkującą słodycze na świecie. Miliarderka odziedziczyła imperium wspólnie z jej dwoma braćmi po tym, jak zmarł ich ojciec Forrest. 

Mars jest największym na świecie producentem słodyczy. Poza słodkościami sprzedaje także produkty żywnościowe, pod takimi markami jak: Uncle Ben’s i Pedigree. To właśnie rodzina Jacqeline wynalazła nugat oraz M&M’sy.

Jacqueline wspiera jeździectwo.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (63 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe Aromer0209
  Aromer0209  1 lipca 2017 15:36

  Same starsze panie, a gdzie młode przebojowe bizneswoman?

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  1 lipca 2017 18:15

  Nie wiem, czy jest czego zazdrościć…

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe Hidari11
  Hidari11  1 lipca 2017 19:26

  To, czego nie mają i czego kupić nie mogą nawet za miliardy, to czas. One są już starsze, więc mimo, że mogą kupić sobie wszystko, to zrobić coś niesamowitego za te pieniądze już niekoniecznie.

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe xtina120
  xtina120  2 lipca 2017 09:18

  Każda to odziedziczyła po kimś, także same do tego nie doszły….a stworzyli to mężczyźni…..widać, że kobiety potrafią zarządzać a co z tworzeniem? Fajnie jakby była lista najbogatszych kobiet które same coś utworzyły od podstaw, to by dopiero budziło podziw i szacunek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.