5 miejsc, które powinieneś zobaczyć odwiedzając Wielką Brytanię

Yorkshire

York – centrum – fot. www.pixabay.com

Historyczne hrabstwo  położone w północno – wschodniej Anglii, które charakteryzują piaszczyste plaże, wrzosowiska i urokliwe, brukowane uliczki. Obszar ten słynie również z pysznych deserów, w których po prostu można się zakochać. Będąc w Yorkshire należy koniecznie zobaczyć miasto York, a szczególnie ulicę Schambles oraz gotycką katedrę York Minster. Warto także zwiedzić kościół Beverley Minster oraz port Whitby.

Bath

Bath – fot. www.pixabay.com

To miasto, które charakteryzuje nietuzinkowa architektura. Bath jest jednym z najpiękniejszych małych miast w Wielkiej Brytanii. Położone jest w dolinie rzeki Avon, gdzie kiedyś znajdowały się wody geotermalne. Dzięki nim kolonizatorzy miasta wybudowali świątynię Aqua Sulis, czyli monumentalne łaźnie, które można zwiedzać do dziś. Będąc w mieście warto zobaczyć również Most Pulteney oraz ogród angielski Prior Park Landscape Garden zaprojektowany przez poetę Alexandra Pope’a.

Lake District

Lake District to jedno z ulubionych miejsc Brytyjczyków, odwiedzanych najczęściej wiosną i latem. Region ten to przykład przepięknej angielskiej scenerii z rozległymi jeziorami Windermere i Ullswater, romantycznymi zamkami, zacisznymi hotelami,  oraz uroczymi domkami. Wszystkie te komponenty są niemal gwarancją udanego wypoczynku. Region ten był również szczególnym miejscem dla artystów, którzy regularnie przyjeżdżali tu odpocząć, a także zainspirować się do dalszej pracy.

Chociaż hrabstwa Wielkiej Brytanii różnią się od siebie, możemy mieć pewność, że łączy je minimum jedno – miłość do herbaty. Wyspiarzy wyróżnia także podawanie jej z dodatkiem mleka. Tradycyjnie angielska herbata serwowana jest w dzbanku oraz nalewana do porcelanowych filiżanek. Jak przystało na herbatę zrodzoną z pasji, siedzibą firmy Ahmad Tea jest właśnie Wielka Brytania – kraj, w którym picie tego naparu jest narodowym rytuałem.

 

12

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (85 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Jeżeli spodobał Ci się artykuł, to odwiedzaj nas regularnie i czytaj codzienne newsy. Za każe odwiedziny dostajesz punkty, za które możesz otrzymać różne nagrody – bez żadnych opłat. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij.

Chcesz wiedzieć więcej o naszym programie? Kliknij: Zasady w pigułce
Komentarze
 1. Zdjęcie profilowe sylwiawes
  sylwiawes  17 marca 2017 13:34

  Cudowne miejsca 🙂

  Odpowiedz
 2. Zdjęcie profilowe martucha180
  martucha180  18 marca 2017 15:40

  Wszędzie pięknie!

  Odpowiedz
 3. Zdjęcie profilowe malinowaja
  malinowaja  21 marca 2017 09:13

  Super miejsca 🙂

  Odpowiedz
 4. Zdjęcie profilowe Aneta
  Aneta  22 marca 2017 13:25

  Zanotowane! 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.